עברית NTD

רשת NTD היא רשת טלוויזיה בין-לאומית שהוקמה בארה"ב בשנת 2001 על ידי אמריקנים ממוצא סיני שעזבו את סין הקומוניסטית, בהם היו גם מתרגלי שיטת הפאלון גונג. מטרתם הייתה להביא תוכן חופשי, מהימן ולא מצונזר לדוברי סינית בסין וברחבי העולם – דיווחים שאינם עוברים את הצנזורה של המשטר הקומוניסטי הסיני.

כך בהדרגה הפכה NTD להיות לרשת הטלוויזיה המובילה בעולם המשדרת תכנים לא מצונזרים לדוברי סינית בסין וברחבי העולם. תוך זמן קצר התרחב היצע השידורים גם לשפות רבות נוספות ובהן אנגלית, יפנית, קוריאנית, רוסית, צרפתית וספרדית.

בעולם המבולבל של ימינו NTD מחויבת למידע מדויק ולא מצונזר, ושמה דגש על אמת, ערכי מוסר ומסורת. משימתנו היא לדווח אמת, לחשוף מידע ולשפוך אור על נושאים שלעתים אינם מצויים בכלי תקשורת אחרים, תוך שמירה על חופש מכל השפעה חיצונית.

המחלקה הישראלית, NTD עברית – הוקמה באוגוסט 2020.

אנו בוחרים כתבות המשודרות ברשת הבין-לאומית שלהבנתנו יכולות לעניין קהל ישראלי, ומתרגמים אותן מאנגלית לעברית. לכך אנו מוסיפים מידע שוטף הרלוונטי לישראל וכן ראיונות עם אנשים מעניינים בנושא אקטואליים כאן בישראל. כל העובדים ב-NTD עברית רואים בעבודתם שליחות למען תקשורת חופשית ונקייה ועולם טוב יותר.


*** השם NTD הוא ראשי תיבות של New Tang Dynasty, שם השואב השראה מהמורשת של שושלת טאנג (907-618 לספירה), הנחשבת לתור הזהב של הציוויליזציה הסינית.

זו הייתה תקופה של שלום, חופש ופתיחות – תקופה שהייתה ידועה בסטנדרטים המוסריים הגבוהים שלה ובפאר תרבותי.