img

img

img

img

img

24 שנים לאירוע ששינה את ההיסטוריה של סין

NTD

25 באפריל 2023 |

| סין

avator

מצעד של אלפי בני אדם התקיים בסוף השבוע ברחובות העיר ניו יורק. האירוע ציין את מה שמכונה "המחאה השקטה הגדולה ביותר בכל הזמנים בסין הקומוניסטית".

לפני 24 שנים, יותר מ-10,000 מתרגלי פאלון גונג הגיעו לבייג'ינג לעתור לזכותם לתרגל בשקט את השיטה בה הם מאמינים.

פיות מרחפות, להקה צועדת ודרקונים רוקדים: 4,000 מתרגלי פאלון גונג, התאספו בפלאשינג שבניו יורק ביום ראשון, למצעד ענק.

"אני כל כך שמח לראות את המצעד" אומר אחד העוברי אורח ואחרת מוסיפה: "אני מרגישה בת מזל היום שהזדמן לי לראות את המצעד".

פאלון גונג, הידועה גם בשם פאלון דאפא, היא שיטת תרגול רוחנית המשלבת מדיטציה ותרגילים איטיים ומתמקדת בערכים אמת, חמלה, סובלנות. לאחר שהשיטה הוצגה לציבור בשנת 1992, היא משכה עשרות מיליוני אנשים בסין שהחלו לתרגל את השיטה תוך שנים ספורות. אך המשטר הקומוניסטי החל להתייחס אל התמקדותה ברוחניות ובמחשבה חופשית, כאל איום על כוח שליטתו. המשטר החל לרדוף ולעצור את מתרגלי הפאלון גונג באזורים מסוימים.

ב-25 באפריל 1999, הגיעו כ-10 אלפים מתרגלי פאלון גונג לג'ונג נאן האי, שהוא המטה המרכזי של המק"ס בבייג'ינג. בדרכי נועם הם פנו לשלטונות סין לאפשר להם את החופש לתרגל את השיטה, ולשים קץ להטרדות.

"היה שם שוטר שעמד לידי. פניתי אליו וסיפרתי לו על העתירה שלנו. הוא אמר: "בכל השנים הללו מעולם לא ראיתי עותרים כה שלווים כמו הקבוצה שלכם"", מספרת גברת שהשתתפה באופן אישי באותו אירוע.

המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס) הציגה את העתירה כמצור על המטה שלה והשתמשה בה כדי להצדיק את מסע הרדיפה שהחל זמן קצר אחריה. יותר משני עשורים, אין-ספור מתרגלי פאלון גונג נכלאו, עונו ואפילו נרצחו בעבור איבריהם. אך דרכי הנועם של העצומה השלווה, התפשטו ברחבי סין ובעולם כולו. המתרגלים העלו את המודעות לגבי הפרת זכויות אדם האכזרית, שנמשכת בסין עד עצם היום הזה.

"העתירה ב-25 באפריל, לפני 24 שנים, הייתה מחאה שלווה ורציונלית שהציבה לאנשים דרך מוסרית ואצילית איך לצאת ולהילחם למען חופש האמונה ולמען זכויות אדם בסיסיות", אומרת יי רונג נשיאת המרכז העולמי לפרישה מהמפלגה הקומוניסטית הסינית.

"זהו יום של אומץ, זה יום של אחדות, זה יום של השראה האומר אנחנו עדיין כאן, ועם אומץ, סובלנות ואמת, כולם יכולים לעמוד יחד, הגרוע מכל כבר קרה, אך הטוב ביותר עוד לפנינו", אומרת מרתה פלורז-וסקס מנהלת הארגון Community Prevention Alternative.

הצופים מהצד אמרו שהם התרשמו עמוקות מהלך הרוח של האירוע.

"מצעד כזה ילמד משהו את הסינים האלה שעדיין מגינים על המשטר הקומוניסטי אחרי שהגיעו לארה"ב. זה לא קל, הם עשו את ההקרבה הגדולה ביותר לרווחת העם הסיני. אנחנו צריכים לעמוד איתן ולתמוך בפאלון גונג", אומר ג'יאו אחד הצופים באירוע.

"המאמצים האלה לא יהיו לשווא, הקבוצה הזו של גברים ונשים גיבורים, התלמידים של המורה האצילי והמוסרי, המייסד של הפאלון גונג, מר לי הונג ג'י, אני רואה בהם את התקווה לאנושות", אומר עו"ד יה נינג שצפה גם הוא באירוע המיוחד.

האירוע הסתיים בעצרת, בה קראו ארגוני זכויות אדם, לשים קץ לרדיפה בסין. באותו מעמד, הכריזו 20 סינים על פרישתם מהמק"ס ומשני הארגונים המסונפים לה. עד כה הכריזו מעל 400 מיליון איש על פרישתם מהמק"ס, במרכז השירות העולמי לפרישה מהמק"ס.

הנבחרים | סין |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל

כתבות אחרונות