img

img

img

img

img

סאם בראונבאק: עבור ציר הרשע, בראשות סין, אנשים מאמינים הם אויב מרכזי

NTD

18 במאי 2024 |

| סין

avator

על רקע הפעולות שהרשויות ברוסיה ביצעו נגד מתרגלי "פאלון גונג", לאחר לחצים מהמשטר הסיני, שוחחנו עם סאם בראונבאק, שכיהן כשגריר לחופש דת בין-לאומי בתקופת ממשל טראמפ, קודם לכן כיהן כמושל מדינת קנזס במשך 7 שנים, וכיום הוא יו"ר שותף של ה"פסגה הבין-לאומית לחופש דת".

בראונבאק אומר לנו בין היתר: "בכל מדינה שמיישרת קו עם סין וציר הרשע הזה, והם המדינה המובילה בציר הזה של הרשע, הם הולכים לקדם את האג'נדה הבין-לאומית שלהם ובמיוחד בתחום הזה ולרדוף קהילות מאמינים כי הם מאמינים.. שקהילת מאמינים היא אחת הקבוצות המרכזיות, או אחד המרכיבים המרכזיים, שיוכל באמת להפיל אותם ולגרום להם ל"צרות של ממש" ולכן הם רודפים קהילות מאמינים…"

"אני חושב שזה פשוט חלק בלתי נפרד מציר הרשע, שהולך ומתקרב, מתאגד ונשזר יחד בפעולות האלה שלו. וכעת נראה יותר ויותר רדיפה דתית כחלק משיטות הפעולה והאמצעים של ציר הרשע, המנוהל על ידי סין", מוסיף בראונבאק.

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

הרשויות ברוסיה פשטו בשבוע שעבר על בתיהם של מתרגלי פאלון גונג, שיטה הנרדפת קשות על ידי המשטר הקומוניסטי הסיני. הפשיטה נערכה בעקבות הידוק היחסים בין רוסיה לסין הקומוניסטית.

שוחחתי קודם על הרדיפה עם סאם בראונבאק, שגריר לחופש דת בין-לאומי ויו"ר שותף של הפסגה הבין-לאומית לחופש דת. השגריר בראונבאק תודה שהצטרפת אלינו, אני שמחה לארח אותך שוב בתוכנית. העונג כולו שלי. רוסיה פשטה על בתיהם של מתרגלי פאלון גונג, בחקותה את סין הרודפת את השיטה הרוחנית. האם זה תואם את התגברות האיום נגד חופש הדת ברחבי העולם על ידי המשטר הסיני?

ובכן זהו עוד נדבך של זה. ראינו זאת לאחרונה בצורה הכי דרמטית בניקרגואה שבה המשטר של אורטגה נתן חופש לקתולים ולאוונגליסטים עד שהם הידקו את יחסיהם עם סין. הם הפסיקו להכיר בטייוואן למען סין וכעבור 6 חודשים הם החלו לעצור כמרים קתולים, לכלוא את הבישופים, ולסלק כוהני דת אוונגליסטים. אז זה המשך המלחמה של סין על האמונה ומה שרואים כעת ברוסיה. רוסיה לא כל כך התעסקה עם מתרגלי הפאלון גונג בעבר ופתאום אתה רואה את הפשיטות האלה על אנשים שלווים ושוחרי שלום שאינם עושים דבר מלבד לתרגל פאלון גונג. כעת הם נשלחים לכלא ומטרידים אותם ופוגעים בהם. זו זרועה הארוכה של סין המגיעה רחוק יותר ומתקדמת במלחמתה באמונה. בהמשך לכך גם כאן בארה"ב ישנם דיווחים על כך שהמשטר הסיני רודף דיסידנטים, מתרגלי פאלון גונג, אויגורים וכל סוגי האמונה האלה.

מה היקף הדיכוי של סין בעולם? ומה הדרך הטובה ביותר עבור המדינות להתנגד לו? מה מידת ההיקף של זה?

נתתי קודם את הדוגמה של ניקרגואה. כעת אנחנו רואים את זה יותר ברוסיה. בכל מדינה שמיישרת קו עם סין וציר הרשע הזה, והם המדינה המובילה בציר הזה של הרשע, הם הולכים לקדם את האג'נדה הבין-לאומית שלהם ובמיוחד בתחום הזה ולרדוף קהילות מאמינים כי הם מאמינים, אני חושב שהם מאמינים, שקהילת מאמינים היא אחת הקבוצות המרכזיות, או אחד המרכיבים המרכזיים שיוכל באמת להפיל אותם ולגרום להם לצרות של ממש ולכן הם רודפים קהילות מאמינים יותר בכוח מאשר כל דבר אחר. כלומר הם התחילו עם הטיבטים הבודהיסטים בסין, הם רודפים את האויגורים, את הנוצרים ורודפים באגרסיביות רבה את הפאלון גונג במשך תקופה ארוכה. אני חושב שזה פשוט חלק בלתי נפרד מציר הרשע שהולך ומתקרב ומתאגד ונשזר יחד בפעולות האלה שלו. וכעת נראה יותר ויותר רדיפה דתית כחלק משיטות הפעולה והאמצעים של ציר הרשע המנוהל על ידי סין.

הנבחרים | סין |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל