img

img

img

img

img

השאלות שנותרו ללא מענה גם לאחר שהאי של אפשטיין נמכר | ג'ושוע פיליפ בתוכניתו CrossRoads

NTD

10 במאי 2023 |

| חברה

avator

נאמר לנו שההאשמות על ניצול מיני של ילדים וסחר בילדים למטרות מין בחוגים הפוליטיים, בפוליטיקה ובעולם הבידור – נאמר לנו שכל זה חסר שחר וחסר בסיס אין מה לראות כאן, אל תדברו על זה אפילו. אבל עלינו לשאול בתגובה, ומה עם ג'פרי אפשטיין? בואו נראה את מי שהורשע בעבירות מין נגד ילדים שהטיס את האליטות של חוגי הפוליטיקה, הבידור והפיננסים הבין-לאומיים במטוס הפרטי שלו לאי הפרטי שלו. ג'פרי אפשטיין התאבד לכאורה בכלא. שותפתו הקרובה ביותר, גיליין מקסוול, נידונה ל-20 שנות מאסר ביוני האחרון. קלטתם את זה? היא נידונה על סחר בקטינים למטרות מין. ובכן זהו מצב מוזר מבחינות רבות, כי רשימת הלקוחות ופרטי התיקים לא פורסמו עדיין בציבור. ואנשים הקשורים לתיק, מוצאים פתאום את מותם בהתאבדויות לכאורה, כולל כאלה שירו בעצמם… ללא אקדח שהיה כנראה בשטח. ותאגידי התקשורת הגדולים ממשיכים לומר לנו שכל אמירה בנושא הזה היא פשוט קונספירציה ולא יותר. ובכן למרות זאת, ג'פרי אפשטיין ממשיך לעלות לכותרות.

כעת מנהל קרן העיזבון של המיליארדר המנוח שמקורות ההכנסה שלו היו מפוקפקים החזיק בבעלותו 2 איים בים הקריבי. אולי ראיתם את האי עם המבנה דמוי המקדש בעל הפסים בכחול לבן הידוע לשימצה, עם כיפת זהב ו-2 פסלים של ציפורים מזהב. ואומרים לנו שזה לגמרי טבעי כנראה. כעת אחרי מותו של אפשטיין, 2 האיים שלו הועמדו למכירה תמורת 125 מיליון דולר. 2 האיים נמכרו ממש לאחרונה. הם נמכרו תמורת פחות ממחצית הסכום הזה, תמורת 60 מיליון דולר. האיים הם Great St. James ו-Little St. James שהאחרון מביניהם היה רשום בעבר, באופן מעניין, כתחנת צלילה לשנורקל עבור Disney Cruise Line. דרך אגב, בחברת דיסני טוענים שלא היה להם כל קשר לאי עצמו. החברה טוענת שהאי פשוט כלול בתיאור של מסלול השייט שלהם כדי "לאתר אזורים נגישים לצלילת שנורקל".

אבל בואו נחזור לעניינינו. מי קנה את האיים של ג'פרי אפשטיין? ובכן זהו סטיבן דקוף. דקוף, הוא מייסד חברת ההשקעות הפרטית, Black Diamond Capital Management שלפי הידוע ניהל נכסים בשווי של 10 מיליארד דולר. הונו של דקוף עצמו מוערך ב-3 מיליארד דולר. יש לו גם תוכניות חדשות עבור האיים של אפשטיין. דקוף מתכננן כפי הנראה לבנות באי אתר נופש יוקרתי בן 25 חדרים. והוא גם מציין במיוחד שהוא מעולם לא ביקר באי עד לאחר מותו של אפשטיין ב-2019.

בינתיים בחזרה לג'פרי אפשטיין. אנשים עדיין תוהים לגבי שאלה חשובה. אם הוא באמת היה סוחר מין בולט שסחר בילדים, ועבד עם האליטות הבין לאומיות, אז מי היו הלקוחות שלו? איך ייתכן שיש אנשים שנמצאו אשמים ויושבים בכלא, איך ייתכן שיש מישהו הסוחר בילדים למטרות מין, ומוגשת נגדם תביעה והם נמצאים אשמים. הם יושבים בכלא, אבל לא אומרים לכם למי הם מכרו את הילדים. ובכן עדיין לא אמרו לנו את זה. אבל הפנקס השחור שלו עם כל אנשי הקשר התפרסם וכך גם יומני הטיסות שלו ומי טס איתו במטוסו הפרטי. וגם ל"וול סטריט ג'ורנל" יש מידע חדש.

ה"וול סטריט ג'ורנל" פרסם 2 כתבות. הם חשפו פרטים על הנושא, כולל כמה שמות שהופיעו ביומן שלו, ורשימות הכוללות בעיקר אנשים שנפגשו איתו אחרי שריצה עונש מאסר ב-2008 בגין עבירות מין עם קטינה. דרך אגב, אתם זוכרים איך זה הסתיים? ב-2008, אפשטיין הואשם בעבירות מין עם קטינה. כל מה שהיה עליו לעשות זה להירשם כעבריין מין, ואז הוא ריצה את עונשו לא בכלא, אלא בתוכנית של עבודות שירות. במילים אחרות, זו סטירה קלה על היד. בכתבה האחרונה כתוב שאפשטיין קיים 3 פגישות — לפי המסמכים האחרונים.
עם מי? עם ויליאם ברנס, מנהל ה-CIA שמונה לתפקיד בתקופת ממשל ביידן. התברר שברנס נפגש 3 פעמים עם אפשטיין ב-2014. ברשימה הופיעה גם מי שהייתה היועצת של הבית הלבן כשברק אובמה כיהן כנשיא. מדובר בקתרין רומלר, שגם קיימה לכאורה עשרות פגישות עם ג'פרי אפשטיין.

ה"וול סטריט ג'ורנל" מציין שהפגישות האלה התקיימו אחרי שעזבה את הבית הלבן והפכה לעו"ד בכירה במשרד גולדמן סאקס ב-2020. כתוב שאפשטיין הכיר לה מספר לקוחות פוטנציאליים לייצוג משפטי ובהם המייסד השותף של מיקרוסופט, ביל גייטס. אדם נוסף שאפשטיין פגש היה הפרופסור לבלשנות והפעיל הפוליטי, נעם חומסקי, שהיה אמור לטוס עם אפשטיין ולאחר מכן לאכול עמו ארוחת ערב בדירתו שבמנהטן ב-2015. כשנשאל על כך על ידי ה"וול סטריט ג'ורנל", השיב חומסקי באימייל: "ראשית, זה לא עניינכם ולא עניינו של אף אחד. שנית, הכרתי אותו ונפגשנו מדי פעם". ברשימה מופיע גם לאון בוטשטיין, נשיא בארד קולג', שהזמין את אפשטיין לקמפוס. כמו כן כתוב ב"וול סטריט ג'ורנל" שאפשטיין הביא עמו לביקור פמליה של נשים צעירות.

נוסף לזאת, לבוטשטיין היו כ-20 פגישות מתוכננות עם אפשטיין. המעניין הוא, שאף לא אחד משמות אלה מופיע בפנקס השחור של אנשי הקשר של אפשטיין או ברישומי הטיסות. כתבת המשך של ה"וול סטריט ג'ורנל" מתארת גם את פגישותיו של אפשטיין עם אנשים נוספים כולל במאי הסרטים, וודי אלן, ועם לורנס סאמרס, לשעבר מנהל המועצה הלאומית לכלכלה בתקופת ממשל אובמה. בה בעת מסתמנת האפשרות שגורמים נוספים הקשורים לאפשטיין עשויים לעמוד בפני אישומים פליליים. שופט פדרלי מניו יורק קבע במארס האחרון שבנקים עלולים לעמוד בפני תביעות על כך שהפיקו רווח מהסחר למטרות מין של אפשטיין, ובאופן מעניין זה כולל את "דויטשה בנק" המואשם בכך שידע שאפשטיין מנהל רשת של ניצול מיני של קטינות, ובכל זאת איפשר לפשעיו להימשך.

וכן בנק J.P Morgan Chase עומד גם הוא בפני תביעה עם אותם אישומים, ובפני תביעה נוספת שמגישה ממשלת איי הבתולה של ארה"ב. גם היא טוענת ש-J.P Morgan העלימו עין מהסחר בקטינות שאפשטיין ניהל למטרות מין. בתביעה הזו של ביהמ"ש נטען שמנהלי J.P Morgan ידעו על מה שקורה. זוכרים את התיק? דיברנו על כך כבר בעבר. עו"ד המחוזי שהגיש את האישומים האלה פוטר על ידי מושל איי הבתולה, אלברט בריאן, זמן קצר אחרי שהתביעה הוגשה בסוף דצמבר. אני בטוח שזה לא היה צירוף מקרים, שבאותה תקופה ביידן ומשפחתו ביקרו גם הם באיי הבתולה. נראה שזמן רב אחרי מותו של ג'פרי אפשטיין, עדיין יש שאלות רבות שנותרו ללא מענה.

ארה"ב | הנבחרים | חברה |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל