img

img

img

img

img

לראשונה: בית הנבחרים האמריקני בצעדים מעשיים נגד פשעי קצירת האיברים של סין

NTD

28 במרץ 2023 |

| ארה"ב

avator

ובקונגרס האמריקני, המחוקקים נוקטים עמדה נגד קצירת האיברים בכפייה שמנהל המשטר הסיני.  מדובר בנוהג השיטתי של המשטר הקומוניסטי הסיני  לקצור בכוח איברים מאסירי מצפון בחיים כדי למכור אותם לצורך השתלות. בית הנבחרים של ארה"ב מקיים הלילה (שני) הצבעה לגינוי נוהג זה. כתבתנו מלינה וייסקאפ עם הפרטים מהקונגרס.

מלינה מה תוכלי לומר לנו?

ההבנה שהמשטר הקומוניסטי הסיני מעורב בקצירת איברים בכפייה מאסירי מצפון עלתה לראשונה לפני למעלה מעשור, ומאז ערים רבות ברחבי ארה"ב אימצו החלטות כדי לגנות זאת. וכעת מה שקורה כאן  זה שהקונגרס נוקט פעולה ברמה הפדרלית. הצעת החוק נועדה בעיקר להטיל אחריות על  גורמים רשמיים במפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס) ולהעניש אותם אם הם מעורבים בקצירת איברים. והצעת החוק תשיג זאת על ידי כך שתספק לארה"ב כלים לצורך זה, כמו  הטלת סנקציות על אותם גורמים במק"ס או שתמנע מהם קבלת אשרות או דרכונים.

מטרה נוספת של הצעת החוק היא להביא את הנושא לידיעת האמריקנים, כך שאיש לא ייסע לסין שלא ביודעין כדי לרכוש איברים מאנשים, שהם אולי אפילו אינם יודעים שהאיברים נלקחו בכפייה מאסירי מצפון. קודם לכן דיברנו עם חבר הקונגרס, כריס סמית', שמוביל את הצעת החוק הזו, ועבד על הסוגיה כאן בקונגרס במשך יותר מ-25 שנה. הוא מדבר על הנושא יותר לעומק. הנה הריאיון.

האכזריות הזו שהיא בלתי נתפסת, לחשוב שצעירים בני עשרים מובלים לבתי החולים האלה, שהם נעצרים רק בגלל שהם מתרגלי פאלון גונג, או אויגורים, או איזושהי קבוצה מוחלשת אחרת – פולשים לגופם באופן שהורג אותם, כך שכל אחד מהם מספק 2 או 3 איברים הנלקחים ממנו. עבור המפלגה הקומוניסטית הסינית. זוהי אכזריות בלתי נתפסת. הקורבנות שמאבדים את חייהם ואת איבריהם הם האנשים הסינים, שהם באופן לא פרופורציונלי, צעירים ומאוד מאוד בריאים.

הם הורגים את מתרגלי הפאלון גונג לדוגמה, בגלל שהם בריאים כל כך. קיים ביה"ח מספר 301 בביג'ינג, כך קוראים לו, וקיימים בתי"ח נוספים כאלה, שבהם נקצרים איברים בכפייה לטובת בכירים במפלגה הקומוניסטית הסינית. כך שאם שי ג'ין-פינג בעצמו צריך לב חדש  או כבד או ריאות או כל דבר אחר, הוא ילך לביה"ח הזה ויקבל את האיברים ממישהו שהוא מתעב, שזה מתרגלי הפאלון גונג והאויגורים ואחרים שיש להם ברשימת השנאה שלהם.

אני מתכוון לכך שזו רמה אחרת של אכזריות  שרוב האמריקנים צריכים לדעת עליה. מדוע לדעתך זה לקח זמן כה רב לקונגרס לפעול בעניין כה חשוב? שאלה מצוינת! הרבה מזה קשור לכך שאנשים אינם מאמינים. רבים אינם מאמינים שזה באמת קורה, בדיוק כפי שאינם מאמינים בקיומן של הפרות נוספות של זכויות אדם. מחלקת המדינה מדווחת רק מעט מאוד, אבל איני רואה שום חיבור למדיניות ממשית.

איפה הנשיא? איפה מזכיר המדינה? שנמצא בדיוק דרגה מתחתיו? אבל צריך להתחיל בנשיא ובסגנית הנשיא, שיעלו את הנושא בפגישות פנים אל פנים  עם שי ג'ין-פינג ובני שיחה אחרים כשהם נפגשים. האם שמעת על כך? אני לא שמעתי על כך, והגיע הזמן לפעול באופן גלוי ובולט, כי זה גם קצה הקרחון של כל יתר ההפרות של זכויות האדם המתרחשות מדי יום, בבתי הכלא, במיוחד השימוש המקיף בעינויים. תודה לך חבר הקונגרס. תודה לך.

הצעת החוק הזו זכתה לתמיכה מרפובליקנים ודמוקרטים כאחד. סין עמדה במרכז הדיונים בבית הנבחרים במהלך מושב הקונגרס הזה. הצעת חוק דומה אומצה על ידי בית הנבחרים לפני כמה שנים אבל מאז היא תקועה בסנאט – מזה שנים. במהלך מושב הקונגרס הזה, הסנטור הדמוקרטי, כריס קונס, והסנטור הרפובליקני, טום קוטון הציגו את הצעת החוק בסנאט. וכרגע זה נמצא בעיקרון בידי הסנאט. זה תלוי כעת בחברי הסנאט אם  להעמיד את ההצעה בראש סדר העדיפויות.

ארה"ב | סין |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל