img

img

img

img

img

האם שהצליחה לעזור לבנה להתגבר על אוטיזם

NTD

27 בפברואר 2024 |

| גוף ונפש

avator

אוטיזם פוגע כיום ב-1 מתוך 36 ילדים זאת על פי ה-CDC (מרכז בקרה ומניעת מחלות). זו עלייה בהשוואה ל-1994 כאשר אז אובחנו 1 מ-150 באוטיזם.

דניאל מונהאן כתב NTD, שוחח עם מחברת הספר "Warrior Mom" שהצליחה לסייע לבנה באמצעות טיפולים אלטרנטיביים.

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

טרייסי סלפקביק הייתה אימא לתינוק בריא, נהנתה מהאימהות וצפתה בילד הקטן שלה גדל.

"צפינו בכל ציוני הדרך בחייו – הוא זחל בזמן, הוא התחיל ללכת מוקדם, היו לו מילות תינוק משלו, היה לו הרבה כוח ומיומנויות מוטוריות".

אולם, האימא מספרת כי המצב השתנה והפך להיות גרוע לאחר בדיקת בריאות שנעשתה בהיותו בן שנה.

"כל זה התחיל להתפוגג במשך הזמן מרגע שהוא קיבל את החיסון המרובע נגד חזרת, חצבת ואדמת ואבעבועות רוח בגיל שנה. התפרצה פריחה בכל גופו, היה לו חום גבוה במשך שבוע, אני, כאימא טרייה הייתי מבועתת. אבל כל רופאי הילדים אמרו לי שזה נורמלי, "הכול נורמלי", "הילד שלך בנסיגה, ודרך אגב, זה נורמלי".

סלפקביק מספרת כי בנה איבד לאט לאט את יכולת הדיבור והתפקוד הקוגניטיבי שלו תוך תקופה של 3 עד 6 חודשים.

"זה היה כאילו האורות כבו".

בגיל 3 בנה של סלפקביק אובחן עם אוטיזם. האם הייתה הרוסה והרגישה אבודה ובודדה.

"עד שהתחלתי לקרוא ספרים. הספר הראשון שקראתי היה ספרה של ג'ני מקארת'י "Louder Then Words", ואז ידעתי שאינני לבד בעולם".

האם מלאת ההשראה מספרת שנפגשה עם רופא נטורופת שאמר לה שיש תקווה. היא החלה לקרוא על הנושא בהרחבה, נכחה בכנסים והכירה לעומק את הקהילה.

"משלב זה, ולאחר שקיבלנו את כל תוצאות הבדיקות שלו, הדבר הראשון שבאמת עבדנו עליו היה דיאטה. פשוט לאכול מזון נקי. כלומר, לא מתוך אריזות, ללא סוכרים, ללא גלוטן, ללא מוצרי חלב וללא סויה – שום דבר מזה. תוך כמה חודשים הילד החל לפרוח ולהתפתח".

סלפקביק מספרת שבנה נזקק לתוספי מזון. היא מאמינה שהשמרים מכל האנטיביוטיקה שהוא צרך כילד קטן, החלו לעטוף את קיבתו ואת רירית המעיים ולמנוע ספיגת רכיבים תזונתיים כיאות. סלפקביק עשתה כל שביכולתה לעזור לבנה להתאושש ולהחלים.

"נוח קיבל טיפולי חמצן בלחץ גבוה [תא לחץ]. אני אכן מקשיבה לאזהרות על כך, כי אם ילד לא יכול לנקות או לרוקן את אוזניו, אין עליו להיכנס לתא לחץ. לבני היו כפתורים באוזניים כך שזה לא היה קשה. הוא הצליח להיכנס בלי בעיה בכלל. מכאן, זה עזר להתנהגויות שלו. ואני המשכתי להוסיף דברים שיעזרו לו. בגיל 7 נסענו לאוקראינה לטיפול בתאי גזע שבאמת עזרו לכישורים המוטוריים והכוח שלו".

כל זה עלה הרבה כסף. האם מספרת שהיא עשתה עסקת חליפין ומכרה את כל מה שהיה לה כדי לשלם עבור הטיפולים הרפואיים.

"כשאתה מגדיר כוונה ברורה לרפא את ילדך, ואת התנאים הנדרשים הבסיסיים הללו, אז אתה יכול להשיג הכול. אבל זה מתחיל בראש, אתה צריך להאמין שזה יקרה. ואני האמנתי בכל מאודי. האמנתי שבני הולך לתפקד ולחיות חיים נורמליים למרות שנוירולוגים ורופאי הילדים אמרו שהוא לעולם לא יוכל לתפקד כראוי".

סלפקביק אספה את כל מה שלמדה וכתבה ספר שנקרא "Warrior Mom" שאפשר לרכוש דרך אמזון. לאם יש כמה מילות עצה להורים ששומעים את המילים המפחידות: "לילד שלכם יש אוטיזם".

"אני אומרת להורים: אל תהיו פסימיים, אל תרחמו על עצמכם, אזרו כוח ותתחילו לעשות משהו, כי אם אתם לא תעשו – לילדים האלה יש רק חלון הזדמנויות קטן".

סלפקביק מספרת כי בנה פורח בימים אלה. הוא בן 18 כעת, לומד בקולג' ונוהג בעצמו לבית הספר. האם הגאה אומרת: "יש לו עתיד מזהיר לפניו, ללא מגבלות".


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל

כתבות אחרונות