img

img

img

img

img

קריאה להקים בית דין בין-לאומי בנושא של קצירת איברי אדם בכפייה בסין

NTD

23 בינואר 2024 |

| סין

avator

אתמול נערך בבניין האו"ם בג'נבה כנס מיוחד שיזם הארגון הצרפתי CAP יחד עם ארגון "רופאים נגד קצירת איברים בכפייה" (DAFOH). הארגונים קראו לנקוט פעולה אמיתית ורצינית נגד המשטר הקומוניסטי הסיני ולהקים בית דין פלילי בין-לאומי שידון בקצירת איברים בכפייה בסין והציגו עצומה עליה חתמו עשרות רבות של רופאים, פוליטיקאים וראשי מגוון ארגונים מכל העולם, בהם נציג ישראל בארגון DAFOH פרופ' יעקב לביא מביה"ח שיבא.

האירוע נערך לקראת הסקירה התקופתית לגבי התנהלות סין בנושאי זכויות אדם שהתקיימה היום. מדובר במעין שימוע שכל המדינות החברות באו"ם צריכות לעבור מדי כל 4-5 שנים. בדיון השתתפו נציגים של 161 מדינות, כולל נציגת ישראל שהמליצה לסין לשפר את מצב זכויות האדם של המוסלמים האויגורים בחבל שין-ג'יאנג, קו הדומה לזה שבחרו ארה"ב ורוב מדינות המערב. מספר מדינות הזכירו במהלך הדיון גם את רדיפת הפאלון גונג, את דיכוי טיבט והונג קונג.

מנגד איראן היללה את סין על "תוכנית הפעולה הלאומית שלה לזכויות אדם", נציג רוסיה בדיון הציע לסין: "לשפר באופן קבוע את היכולת של תושבי שין-ג'יאנג להשתמש בשפה סינית בדיבור ובכתב" ונציג בוליביה שיבח את מאמציה של סין "לצמצם את כריתת היערות".

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

"הראיות הן חד משמעיות ומצביעות שהפרות זכויות האדם החמורות והנתעבות ביותר התרחשו בסין בקנה מידה גדול בעבר, והראיה היא שזה נמשך עד היום".

הכנס הדגיש את הפרקטיקה של המשטר הקומוניסטי בסין לקצור איברים בכפייה מאסירי מצפון ולמכור אותם למטרות רווח. מומחים שהעידו בשימוע כללו עורכי דין לזכויות אדם, פרופסורים ואנשי מקצוע בתחום הרפואה.

"הוכח מעבר לכל ספק שהמפלגה הקומוניסטית הסינית מבצעת רצח של אסירי מצפון כדי לקצור ולמכור את איבריהם, והקורבנות העיקריים של הפרקטיקה המרושעת הזו הם מתרגלי פאלון גונג החיים לפי עקרונות התפתחות היקום של אסכולת הבודהא וגם אוייגורים. אנחנו מניחים שהראיות לכך תחילתן לפני כמעט 20 שנה".

הרולד קינג הוא סגן המנהל של ארגון "רופאים נגד קצירת איברים בכפייה" (DAFOH). הוא הציג נתונים המראים שבסין גדל מספר מרכזי ההשתלות מ-150 ליותר מ-600 בין 1999 ל-2006. מספר השתלות האיברים השנתיות גדל ב-250% במהלך אותו זמן. לסין לא הייתה מערכת תרומות מרצון במהלך תקופה זו.

"הגורם הנוסף שבאמת ספציפי למקרה הזה, קצירת האיברים בכפייה, היא שלחולים הממתינים מרחבי העולם יש זמן המתנה של 15 ימים עד חודש בלבד ושוב, זה ניגוד מוחלט למה שקורה באירופה או באמריקה או במדינות אחרות שבהן זמן ההמתנה יכול להימשך חודשים, ואפילו כמה שנים".

מאמינים שמתרגלים של פאלון גונג הם המקור העיקרי לאיברים. פאלון גונג הידוע גם בשם פאלון דאפא היא שיטת תרגול רוחנית מדיטטיבית המבוססת על עקרונות של אמת, חמלה וסובלנות. התרגול צבר פופולריות עצומה בסין בשנות ה-90. בשנת 1999 החל המשטר הסיני במסע רדיפה אכזרי כדי לחסל את השיטה ואת מתרגליה. מיליוני מתרגלי פאלון גונג נעצרו ונכלאו. לכל הפחות, אלפי מתרגלים עונו למוות.

"אנו קוראים למדינות החברות באו"ם להטיל ספק באומץ בהתנהלותה של סין בנושא זכויות האדם במסגרת הסקירה התקופתית האוניברסלית. אנו מציעים להקים ועדת חקירה בנושא קצירת איברים בכפייה של אסירי מצפון חיים ברפובליקה העממית של סין, ואנו קוראים להקמת בית דין פלילי בין-לאומי לדון בקצירת איברים בכפייה בסין".

הפאנל אמר שהשתיקה וחוסר המעש של הקהילה הבין-לאומית חיזקו ועודדו את המדינה הסינית לבצע הפרות נוספות של זכויות אדם ברחבי העולם. מושב יום שלישי על הסקירה התקופתית האוניברסלית של האו"ם יתמקד בסוגיות של זכויות אדם בסין. הם כוללים את הדיכוי בשין-ג'יאנג, טיבט, הונג קונג והחברה האזרחית.


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל

כתבות אחרונות