img

img

img

img

img

קצירת איברי אדם בכפייה בסין — רצח עם במסווה | שיחה עם האיש שחוקר את הנושא

NTD

3 במאי 2024 |

| סין

avator

הרדיפה הקשה של שיטת המדיטציה, "פאלון גונג", ע"י המפלגה הקומוניסטית הסינית נמשכת כבר כ-25 שנה. מסע הרצח האכזרי כולל אף קצירת איברים בכפייה מבני אדם בעודם בחיים.

שוחחנו עם הסופר, איתן גוטמן, שחקר שנים רבות את נושא קצירת האיברים בכפייה שמבצעת ממשלת סין.

גוטמן מספר בין היתר כיצד בעבודת נמלים חסרת תקדים הצליחו מתנדבים מתרגלי פאלון גונג לחבר את המספרים שבתיה"ח בסין הציגו בעצמם, במקורות מידע גלויים שונים, ולהגיע למספר של לכל הפחות 60,000 השתלות בשנה כאשר בה בעת המספר שסין הצהירה עליו היה 10,000 השתלות בשנה בלבד (וכמות מזערית של תרומות איברים מרצון במדינה).

👈🏼 לריאיון המלא (אנגלית): לחצו כאן

👈🏼 ריאיון עם רופא הנלחם בתופעה: לחצו כאן

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

הרדיפה של שיטת המדיטציה הסינית, פאלון גונג, נמשכת כבר 25 שנה.

ההתקהלות השקטה של 10,000 איש ב-25 באפריל, לפני 25 שנה, נתפסת כמה שהניע את תחילתו של מסע הרדיפה האכזרי, הכולל קצירת איברים בכפייה. אבל הסיבה עשויה להיות אחרת.

שוחחנו עם הסופר והמועמד לפרס נובל לשלום, איתן גוטמן, כדי לשמוע את דעתו. הוא חקר את קצירת האיברים בכפייה במשך שנים. הכול התחיל כשהיה בבייג'ינג ושמע על התקהלות מתרגלי הפאלון גונג בג'ונג-נאן-האי – מתחם משרדי הממשלה של סין.

איתן גוטמן, תודה שהסכמת להתראיין אצלנו. אני שמחה לארח אותך שוב בתוכנית. אני שמח להתארח אצלכם. 25 באפריל, 1999

חלפו כמעט 25 שנה מאז היום שכ-10,000 מתרגלי פאלון גונג, שיטה לטיפוח גוף ונפש, התאספו כדי לעתור למשטר הסיני ולבקש את שחרורם של 45 המתרגלים שנעצרו בעיר טיאן-ג'ין. היית בשעתו בסין כדי להשתתף בחתונה – ספר לנו מה ראית ומה שמעת באותו יום.

בעיקרון ב-25 באפריל גרתי בבייג'ינג והבוסית שלי התחתנה באותו יום, בבייג'ינג. הצלחנו להתקרב מספיק כדי להצליח לתחקר מישהו ושאלנו למה אתם כאן, והם ענו: "כי המשרד לערעורים נמצא כאן, בדיוק ברחוב פו-יואו, זהו המקום היחיד שבו אנו יכולים למחות באופן חוקי כאזרחים סינים במדינה שלנו. ורבים מאיתנו רצו שתחושותיהם יישמעו. אנו רוצים שקולנו יישמע, כי הרבה מתרגלים בדיוק נעצרו באוניברסיטת טיאן-ג'ין".

-באשר להיסטוריה, במיוחד לגבי הפאלון גונג – הזכרת בספרך The Slaughter כיצד ה-25 באפריל שימש כנקודת התחלה, במקום נגיד לדוגמה, 1992 כששיטת הפאלון גונג החלה להתפשט ולזכות בפופולריות בתוך סין. רבים רואים ביום הזה את נקודת ההתחלה.

כשבוחנים את ההיסטוריה של הפאלון גונג, במקום לציין את שנת 1992, כשהשיטה החלה להתפשט. זו עצלות עיתונאית. במקרה של פאלון גונג, חשוב מאוד לחזור ל-1992 ולראות את השורשים של שיטת הפאלון גונג במסגרת המסורת הבודהיסטית. אני אומר שמדובר בתחייה בודהיסטית. זה היה מדהים מבחינה זו. היא העבירה מסר קצת יותר פשוט, או לפחות מסר שאנשים יכלו להבין החל מאיכרים אנאלפביתים ועד לפרופסורים באוניברסיטה, וראיתי אנשים העושים מאמצים ליישם את העקרונות האלה מדי יום. ונראה שלא הייתה להם אפשרות להרוויח מזה כסף. זה היה הכי מוזר בכל העניין. למעשה אסור לך להרוויח כסף מפאלון גונג. כשהתחלתי לראיין אנשים, לא יכולתי לעשות את הראיונות האלה בסין, אחרת כל מי שהייתי מדבר איתו היה עלול להסתבך בצרות, או שמשפחתו הייתה מסתבכת בצרות, ואנשים היו עלולים למות. המתנתי עד שחזרתי לארה"ב ואז כמה מתרגלים פנו אלי ואמרו לי משהו כמו: "האם תהיה מעונין לכתוב…" (הספר הראשון שלי היה על ניטור ומעקב בסין), "האם תרצה לכתוב על פאלון גונג?" אז אמרתי "אם אתם עדיין חיים וקיימים – אז כן". בעיניי, תנועת תחייה בודהיסטית היא לא משהו שחברה כלשהי צריכה להיות חזקה מספיק כדי להתגונן מפניה ולשרוד. כלומר איני רואה בה איום רציני, אז זה אומר שהיה שם משהו אחר שקורה, והרגשתי שחלק מזה היה שהערכים שפאלון גונג דוגל בהם, היו למעשה מנוגדים למדי לסוג הזה של "סין החדשה" שהוצגה על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית, הדורשת שאנשים ישקרו. למעשה האמת צריכה להיות לגמרי "גמישה" וניתנת ל"כיפוף". ויש את החמלה, שאינה אחד מסימני ההיכר של המפלגה הקומוניסטית הסינית אבל לעומת זאת קשיחות – כן.אז אתה חושב שהם יקבלו את העיקרון של הסובלנות אבל גם את זה הם לא אהבו כי הם אמרו: פירושו, להשלים עם שטויות של אחרים. אז, לא ,לא – שאר העולם אמור להשלים עם השטויות שלנו מעתה ואילך. אז מדובר בערכים שונים מאוד, בגישות שונות מאוד.

-במשך שנים עסקת בחקר הנושא למדת וחקרת ושמעת את הסיפורים, איך אתה שומר על האנושיות שלך אחרי שנחשפת לכל זה?

בדיוק הזכרת את קצירת האיברים בכפיה. רוב הפעילות בקצירת האיברים בכפייה עברה לאוכלוסייה העצומה של האויגורים שיש מיליון מהם במחנות עבודה, ואולי אותה כמות שזה פשוט כל העובדים במחנות. למעשה כל המערכת הזו של השתלת איברים נבנתה על גבם של מתרגלי הפאלון גונג. אפשר להגיד שהם סיפקו את "חומרי הגלם" לשגשוג של התעשייה הזו, תעשיית ההשתלות שהתפשטה לכל פרובינציה בסין. וכולה נבנתה והתבססה על הפאלון גונג. כעת מקור האספקה שלה הוא בעיקר האויגורים, זאת ההשערה שלי, ואולי גם הטיבטים.

-בהמשך, לגבי הספר שלך, ציינת שם גם את המחלוקת סביב "תערוכת הגופות", מאין בדיוק הגופות האלה הגיעו, ציינת את העיר דאליין וגם את העלייה במספר המעצרים של מתרגלי הפאלון גונג שהיו בזמנו וגם כמובן את קצירת האיברים. נחקקו כמה חוקים האוסרים על אזרחים אמריקנים בחלק מהמדינות בארה"ב לנסוע לסין לתיירות השתלות או לסייע שלא במודע לביצוע הפשעים האלה נגד האנושות. אבל האם נעשות פעולות רבות נגד זה, או האם ידוע לנו שקצירת האיברים ממשיכה במחתרת – מה ידוע לנו על כך?

עד כה הבעיה הייתה תמיד שעולם הרפואה רצה לעבוד עם סין. והם רצו ללכת בעקבות ארגון הבריאות העולמי (WHO) ולתת לו להוביל בעניין הזה. ופירוש הדבר היה לעשות פחות או יותר את מה שסין אומרת – לא להביך את סין. הם התקדמו עם התפיסה הזו ובסופו של דבר הם חיפו על סין. משהו מאוד מאוד לא רגיל התרחש בשנה האחרונה. בעצם זה היה לפני שנה וחצי. החברה הבין-לאומית להשתלות לב-ריאה (ISLHT) הצהירה פתאום על חרם אקדמי על סין. במילים אחרות, סין לא יכלה לפרסם עוד בכתב העת שלהם. דרך אגב מדובר בעילית של רופאי ההשתלות בעולם, במערב. לא מדובר במנתחים של כבד וכליות, אנחנו מדברים כאן על רמה קצת גבוהה יותר, על הטובים שבטובים. אז זהו שינוי עצום. והסיבה העיקרית לשינוי הזה הייתה הקורונה. הם אמרו שזה לא הגיע מסין אלא מעטלפים. והיו כל כך הרבה דברים, שהיו כל כך בולטים שהראו שה-WHO מציית לסין ומשקר בשביל סין, וכעת רופאים היו אמורים לשקר, וזה הכעיס אותם. וזה מה שהכין את הקרקע לשינוי הגדול הזה בעולם הרפואה. אז זה אומר בעצם שלפוליטיקאים יהיה בעצם הרבה יותר קל לפעול. המתרגלים שהגיעו מסין, לרבים מהם יש מיומנויות מחקר מדהימות, ויש להם סבלנות ונחישות שמעולם לא ראיתי קודם לכן. אז הם עשו את הדבר הזה, שהם עשו במאמץ על-אנושי, וזה בעצם לארגן בטבלה את כל בתיה"ח בסין ומה שבתיה"ח אמרו באמת על ההשתלות שלהם, שלא תאם את המספר שניתן על ידי הוועדה המרכזית או על ידי המקור של המספרים הרשמיים, וכמובן שהם היו שונים לחלוטין. בעיקרון, כשחיברו את המספרים שלהם, המספרים שבתיה"ח הציגו, היה קרוב ל-60,000 או יותר. ובה בעת המספר שסין הצהירה עליו היה 10,000 השתלות בשנה. וזה היה ההישג של מתרגלי הפאלון גונג.

אני חושב שאני ודיוויד קילגור ודיוויד מטאס סייענו בזה, היינו סוג של פיקוח על החקירה, אבל באמת, לא היינו מסוגלים לעשות זאת, כלומר, כל זה היה חומר ממקורות סיניים. זה חומר שנלקח מעבודות גמר של אנשים, הוא נלקח מדיווחים שבועיים של אחיות, הוא נתגלה ונאסף מכל מיני פירורי מידע. זה היה הישג מדהים, ואני חושב שאף קבוצה אחרת לא הייתה מסוגלת לעשות משהו כזה. אף קבוצה אחרת לא הייתה יכולה להשיג זאת.

הנבחרים | סין |