img

img

img

img

img

מרגל סיני נמלט לאוסטרליה ומוציא לאור מידע סודי

NTD

3 ביוני 2024 |

| סין

avator

אנו מביאים הצצה נדירה לפעילותה הפנימית של המשטרה החשאית הסינית. מרגל סיני לשעבר חשף מידע סודי לאחר שערק לאחרונה לאוסטרליה.

האיש שעבד במשך 15 שנה כסוכן סמוי, ועזר לבייג'ינג לעקוב אחר מתנגדי משטר ברחבי העולם ולפתות אותם לחזור לסין, שוחח לאחרונה עם חדשות NTD על הטקטיקות של המשטר הסיני.

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

הצצה נדירה לפעילות הפנימית של המשטרה החשאית של סין. מרגל סיני לשעבר חשף מידע סודי לאחר שערק לאוסטרליה. הוא שוחח עם NTD על הטקטיקות של בייג'ינג לחטוף מתנגדי משטר בחו"ל.

וידוי של מרגל סיני לשעבר. במשך 15 שנה, הוא עבד כסוכן סמוי, ועזר לבייג'ינג לעקוב אחר מתנגדי משטר ברחבי העולם ולפתות אותם לחזור לסין. כל מי שמתנגד למפלגה הקומוניסטית הסינית ולשי ג'ין-פינג עלול להפוך למטרה.

המרגל לשעבר מציג את עצמו בשם אריק. לאחר שערק לאוסטרליה, הוא נחשף כעת בפומבי. הוא מרים את המסך וחושף את הפעילות העולמית לחטיפת אנשים המותחים ביקורת על בייג'ינג. תפקיד מרכזי בפעילות ממלאת יחידה בתוך סוכנות המשטרה המרכזית הנקראת הלשכה הראשונה. היחידה אחראית על סוכנים כמו אריק זה קצת כמו השטאזי, ה-KGB או הגסטאפו בגרמניה הנאצית. ככלי דיכוי פוליטי, יש לה רק מטרה אחת והיא לשמור על השליטה של המפלגה הקומוניסטית הסינית. זה כולל שליטה בקולות הנשמעים מחוץ לגבולות סין.

אריק היה רק סוכן אחד שהסתובב באתרים סיניים ברחבי העולם, עקב אחר מתנגדי משטר, וחיכה לרגע הנכון כדי לפתות וללכוד אותם. על פי דיווחים של הארגון Safeguard Defenders, הרשויות הסיניות הצליחו לגרום ל-12,000 אנשים לחזור לסין מיותר מ-120 מדינות בעשור האחרון. רבים נשלחו חזרה לסין מבלי שאפילו המדינות המארחות שלהם היו מודעות לכך.

אריק אומר שהוא היה אחראי לאיתור מתנגדי משטר באוסטרליה, קנדה, הודו, קמבודיה ותאילנד. התפקיד העיקרי שלי היה לאסוף מידע, למשל להיכנס למעגל של אנשים המהווים מטרה, כדי ליצור איתם קשרים. גם כדי ללמוד על התוכניות שלהם מבעוד מועד אתה צריך לדעת מה הם הולכים לעשות הלאה. זה באמת חשוב, אפילו יותר מסתם לעצור אדם רגיל. כך זה עובד: המפעיל שלי היה שולח רשימה של מטרות. למשל, הם רוצים להכריח מישהו לחזור לסין, ואני הייתי מדבר איתם כדי לגבש תוכנית כיצד לגשת לאותו אדם באינטרנט ובמציאות, כדי לבדוק אם אני יכול לפתות אותו ולהגיע למקום שבו קל יותר לתפוס אותו.

אחת המטרות היה קריקטוריסט פוליטי, המכונה Red Pepper. לעתים קרובות הקריקטורות שלו לעגו למפלגה הקומוניסטית הסינית ולמנהיג שלה שי ג'ין-פינג. זה היה בערך בסוף 2016. אריק שלח לי הודעה בטוויטר ואמר שהוא אוהב את הקריקטורות שלי ורוצה לשוחח באופן פרטי. בהמשך תקשרנו באמצעות דואר אלקטרוני. הוא פנה אלי כמי שתומך בדמוקרטיה. אריק הציג את עצמו כסוכן נדל"ן וביקש מ-Red Pepper לעצב לוגו לפרויקט. זה הלך חלק.

רק לאחר שנים נודע לי שזו הייתה תחבולה לזכות באמון שלי. ברגע שהלוגו היה מוכן אריק המשיך עם הצעת עבודה נוספת בתנאי אחד ש-Red Pepper ייסע לקמבודיה לריאיון עבודה. אבל היה לי רושם רע על מדינות דרום מזרח אסיה שאינן בטוחות. אני לא סומך עליהן בגלל הפרת זכויות האדם שלהן, במיוחד קמבודיה. אז עניתי לו ואמרתי שלא אסע. תאילנד, בורמה, לאוס… מדינות אלה הן הבחירות המובילות עבור המשטרה החשאית הסינית כשהיא מנסה לתפוס מתנגדי משטר. הרשויות המקומיות מעלימות עין מפעילות סינית ולפעמים אפילו משתפות פעולה עם סוכנים סינים.

Red Pepper לא היה מודע לתוכנית לחטוף אותו עד שכתב מרשות השידור האוסטרלית פנה אליו כדי לאשר את הסיפור של אריק. מתברר שאריק שהיה בקשר איתי, ערק. אריק אמר שנכפה עליו לעבוד כמרגל ותמיד רצה לברוח. כשנשאל מדוע חשף בפומבי את סודותיו השמורים, הוא ענה: כמובן שיש לי הסיבות שלי. את חלקן אני לא באמת יכול לחשוף, אבל גם כמו מה שדווח בחדשות; זה התאים לערכים שלי. תמיד האמנתי שהעבודה הפנימית של העולמות החשאיים האלה, צריכה להיחשף יום אחד. הוא אמר שרק על ידי הבנת הצד האפל של מי שבשלטון, הציבור יוכל לפקח טוב יותר על הממשלה שלו.

 


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל