img

img

img

img

img

ביידן: וטו על מכסי פאנלים סולריים מתוצרת חברות סין

NTD

19 במאי 2023 |

| גיאו-פוליטיקה

avator

נפנה את תשומת לבנו כעת למהלך השנוי במחלוקת של הנשיא ביידן אתמול. הוא הטיל וטו על הצעת חוק דו-מפלגתית שהייתה אמורה להחזיר את המכסים על פאנלים סולריים מסוימים מתוצרת חברות סיניות שמיובאים לארה"ב תוך הפרה של כללי הסחר. ביידן אמר שהצעת החוק פגעה במדיניות החדשנות של ארה"ב, אולם רפובליקנים ומספר דמוקרטים אמרו שהמהלך שלו פוגע ביצרנים אמריקנים. בעוד שכמה ארגוני סביבה תומכים במהלך של ביידן, ארה"ב האשימה בעבר את המשטר הסיני בביצוע רצח עם באזור בסין (שין-ג'יאנג) שהינו המקור לרוב המרכיבים המשמעותיים של פאנלים סולריים בעולם.

היום בבוקר שוחחתי עם סטיב מלוי עו"ד לענייני הסביבה לקבלת חוות דעתו.

– סטיב מלוי, ברוך הבא לתוכנית שלנו, תודה רבה שבאת.

– תודה על הזמנתך סטפני.

– עכשיו הנשיא ביידן מטיל וטו על הצעת החוק הדו-מפלגתית הזאת שנועדה להגן על עובדים אמריקנים בתעשיית הפאנלים הסולריים מפני תחרות סינית, אבל ביידן למעשה אומר שהיא עושה בדיוק את ההפך. מה דעתך על זה?

– טוב אני פשוט מזועזע לחלוטין מכך, שביידן אינו מתכוון להטיל מכסים או לנקוט צעדים אחרים נגד זה, על פאנלים המיוצרים בתנאי עבדות על ידי אויגורים. אני חושב ש-70% מהפאנלים שמגיעים מסין מיוצרים על ידי עובדי כפייה וג'ו ביידן בסדר עם זה ואני חושב שזה פשוט מזעזע. הוא עוד יותר מוסיף ומעוות בכוונה את המציאות באומרו שזה בעצם הולך לעזור לתעשיית האנרגיה הסולרית בארה"ב זה לא יעזור ליצרני האנרגיה הסולרית בארה"ב. אני מתכוון שאולי זה יעזור לאנשים שמתקינים פאנלים או לוחות סולריים אבל זה לא יעזור לתעשיית הייצור. אבל כל העניין פשוט ממש מזעזע מלכתחילה.

– כפי שציינת, יש כאן היבט הומניטרי שהוא מאוד זוועתי וזו גם הסיבה שהצעת החוק הזו בחלקה זכתה לתמיכה דו-מפלגתית. מדוע לפי דעתך ביידן בחר בפעולה הזו?

– אני לא ממש בטוח באיזו פעולה ממשל ביידן נקט נגד סין… פרט לפאנלים הסולריים, ממשל ביידן פועל כדי להפוך אותנו אפילו יותר תלויים בסין באמצעות חקיקה בנושא רכבים חשמליים והוצאות נוספות במסגרת "חוק הפחתת האינפלציה" הנוגעות לאנרגיית רוח ושמש. הכסף הזה למעשה יגיע לסין הקומוניסטית. כל מה שאנחנו עושים זה להעשיר ולהעצים את היריבה הגיאופוליטית העיקרית שלנו ולסייע לה "להלבין" את הפשעים האלה נגד האנושות שסין הקומוניסטית מבצעת.

– בהתחשב באופי הדו-מפלגתי של הצעת חוק זו, מה אתה מצפה מהמחוקקים לעשות, האם אתה מצפה מהם להתעקש שוב?

–  אני מניח שיש סיכוי קלוש שהווטו של ביידן יבוטל. כדי שזה יקרה קווין מקארתי יצטרך לעשות "עסקאות" נכונות עם האנשים הנכונים ולהפעיל קצת לחץ על הסנאט. זה יכול לקרות, אבל אני בספק. להמשיך ולהעמיד באור הזרקורים ולהעמיד באור הזרקורים כיצד ממשל ביידן הופך אותנו ליותר ויותר תלויים בסין הקומוניסטית תוך התעלמות מכל הבעיות שקורות שם. די ברור שהכלכלה שלנו תלויה יותר מדי בסין ואף אחד אינו עושה שום דבר בקשר לזה. נוסף לכך, מתרחשים כל הפשעים האלה נגד עקרונות אנושיים וממשל ביידן מודאג מכל מיני נושאים חברתיים כאן, הוא אינו מודאג לגבי נושאים חברתיים שם. אני מקווה שהרפובליקנים בקונגרס ימשיכו לנסות לנקוט פעולות נגד זה כדי לעצור את זה ואז בסופו של דבר הבוחרים ב-2024 פשוט צריכים להחליט האם זה מה שאנחנו באמת רוצים.

– סטיב מלוי תודה רבה לך. אני מעריכה מאוד את דברייך.

– תודה.

ארה"ב | גיאו-פוליטיקה | סין |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל