img

img

img

img

img

מומחה: 6G יגיע תוך שנתיים

NTD

23 באפריל 2023 |

| מדע וטכנולוגיה

avator

6G מגיע! הבית הלבן נפגש היום עם מומחי טלקומוניקציה כדי לדון בבניית 6G. ה-6G צפוי להיות הרבה יותר חזק מה-5G ועם הכוח הזה, יהיה מגוון חדש של יישומים נרחבים יותר אשר ישנו את כל תחומי החיים וכל תחום לעתיד לבוא. זה הולך להיות התקדמות כמו שימוש באינטרנט, פשוט על ידי הזזת הידיים שלכם באוויר, זה ייתן הולוגרמות בזמן אמת, פוטנציאלית בכל מקום, וערים חכמות. 6G מתייחס לדור השישי של טכנולוגיית טלקומוניקציה אלחוטית.

וקצת היסטוריה על קצה המזלג: 1G או הדור הראשון, יצא בשנות ה-80, אתם יכולים להשתמש בו רק כדי לדבר. 2G הוסיף תקשורת טקסט 3G איפשר לנו להשתמש באינטרנט בטלפונים שלנו. 4G ו-5G שניהם הפכו את הכול  למהיר וחזק יותר. והכוח הזה הביא לנו מציאות וירטואלית ומכוניות ללא נהג. 6G יהיה מהיר יותר, באיכות גבוהה יותר  ועם קיבולת גבוהה יותר, ויאפשר יישומים הרבה יותר מתוחכמים. וזאת על פי דברי פרופסור לטלקומוניקציה איאן אקיילדיז המלמד טלקומוניקציה כבר 40 שנה ועובד עם סוכנויות ממשלתיות, כמו משרד ההגנה ונאס"א. לדבריו של אקיילדיז, ל-6G יהיה טווח תפקוד הרבה יותר גדול מזה של ה-5G.

"העיכוב בתקשורת מאלפית שנייה אחת במערכות 5G ירד ל-0.1 אלפיות שניות – זה כל כך מהר – ועד לנקודה שתשובות, כל מה שתרצו, לקבל תגובות, או להוריד כל אפליקציה שהיא, האמינות תהיה הרבה יותר גבוהה כמו מ-10 למינוס 7, 10 למינוס 9 כפי שאנו מכנים אותם חפיסת שיעורי שגיאות".

חוקרים אומרים ש-6G יוכל לתת קישוריות בעלת ביצועים גבוהים במיוחד למספר עצום של מכשירים מחוברים. זה לא משנה באיזו צפיפות המכשירים האלה יהיו, גם אם יהיו מרוכזים באזור אחד, או כמה אנשים יזוזו [תוך כדי התקשורת], או איזו פעילות מתרחשת באזור. זה מאפשר שימוש נרחב יותר בטכנולוגיה הזו שנראית כמו מדע בדיוני. אקיילדיז נותן הולוגרמות כאחת הדוגמאות.

"אם בארמון קיסר יש קונצרט של וויטני יוסטון וכל הכרטיסים אזלו ווויטני יוסטון מופיעה שם כהולוגרמה, ואתה יודע, נותנת קונצרט. זה מאוד מרשים אבל אנחנו מדברים על… לא רק על סטרימינג אלא גם תקשורת בזמן אמת, למשל, נוכל להשתמש בתקשורת זמן הולוגרפית – אני ואתה, זה ייראה כאילו אנחנו יושבים באותו אולפן".

עבור אפליקציות נוספות, שוחחנו עם פרופסור מרטין מאייר שנמצא בתחום כבר 20 שנה. הוא כתב ספר שנקרא: "6G והלאה ל-G הבא – הדרך ליקומים מקבילים" מאייר אומר ש-6G יאפשר לחוות את האינטרנט עם כל החושים. הוא אומר שאנשים יוכלו להשתמש באינטרנט רק על ידי הנפת הידיים שלהם באוויר. הם גם יוכלו לשלוט מרחוק על עצמים פיזיים ודיגיטליים. זה עשוי לכלול רובוט. זה נקרא אינטרנט המישוש. 6G גם ירחיב את כוחה של מציאות וירטואלית (VR) מציאות מרובדת (AR) וכלה במציאות המשלבת בין שתיהן (MR). אולי לתת לעולם הווירטואלי של מארק צוקרברג את הדחיפה הדרושה כל כך. יישומים פוטנציאליים אחרים כוללים תאומים דיגיטליים מתוחכמים. כעת זהו העתק וירטואלי של אובייקט או מערכת שניתן לנתח וירטואלית, לדוגמה, ניתן להשתמש בתאום דיגיטלי של מפעל ייצור כדי לייעל את הייצור. עוד אפליקציה – ניתוחים מרחוק. אם אתם לא יכולים להביא את המטופל לרופא אז הרופא יכול לבצע ניתוח מרחוק באמצעות רובוט. 5G אינו חזק מספיק כדי לאפשר זאת. רבים אומרים ש-6G עדיין רחוק אבל הפרופסור שאיתו שוחחנו קודם, איאן אקיילדיז, היה גם אחד החוקרים המצוטטים ביותר בתחום זה, והוא מאמין בביטחון ש-6G יהיה כאן רק בעוד שנתיים.

מדע וטכנולוגיה | עסקים |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל