img

img

img

img

img

טראמפ הורשע בתקיפה מינית שהתרחשה בשנת 1996, עורכי דינו מתכננים לערער

NTD

10 במאי 2023 |

| ארה"ב

avator

חבר המושבעים בבית משפט במנהטן הכריע אתמול כי הנשיא לשעבר טראמפ אשם בתביעה על רקע תקיפה מינית לכאורה, שהגישה נגדו אי ג'ין קרול.

קרול טענה שטראמפ נגע בה בחדר ההלבשה של חנות הכלבו היוקרתית "ברגדורף גולדמן" במנהטן ב-1995 או ב-1996, האשמה שטראמפ מכחיש בתוקף.

עורך דינו של טראמפ אמר בתגובה שמדובר בפסק דין מוזר והוסיף: "הייתה פה טענה לאונס, זה היה תיק אונס לאורך כל המשפט וחבר המושבעים דחה טענה זו, אבל מצא אותו אשם בדברים אחרים".

שוחחנו בנושא עם כתב "אפוק טיימס", גרי ביי, שעקב מקרוב אחר הפרשה.


גזר הדין ניתן – דונלד טראמפ, לשעבר נשיא ארה"ב, נמצא אשם על ידי חבר המשובעים במנהטן  אחרי שבוע של דיונים במשפטו, אולם הוא כבר מתכנן להגיש ערעור. כתבתנו ארלין ריצ׳ארדס עם הפרטים מביהמ"ש.

אני נמצאת כאן בביהמ"ש במנהטן, שבו הכריע היום חבר המושבעים כי הנשיא לשעבר טראמפ נמצא אשם בתביעה שהגישה אי ג'ין קרול. חבר המושבעים קבע שהוא אשם בהוצאת דיבה ובתקיפה מינית. קרול טענה שטראמפ נגע בה בחדר ההלבשה של חנות הכלבו היוקרתית "ברגדורף גולדמן" במנהטן ב-1995 או ב-1996, האשמה שטראמפ מכחיש. קרול טוענת גם שהכחשתו את האירוע גרמה נזק למוניטין שלה. אמנם חוק ההתיישנות חל על התיק עבור הליך המשפטי הפלילי, אולם בידי חבר המושבעים נותרה עדיין האפשרות לקבוע כי טראמפ אשם בתביעה האזרחית. חבר המושבעים החליט כי על טראמפ לשלם כ-5 מיליון דולר פיצויים לקרול. הסכום כולל כ-3 מיליון דולר על אישום בגין הוצאת דיבה וכ-2 מיליון דולר על אישום בגין תקיפה. השאלה המרכזית בתיק הייתה אמינות עדותה של קרול, לאור העובדה שחלף זמן כה רב. הנשיא לשעבר אמר כי אין באפשרותו לזכות בהליך משפטי הוגן במנהטן בשל הבסיס הדמוקרטי של מצביעים בעיר.

עוה"ד של טראמפ, ג'וזף טקופינה, התראיין לתקשורת אחרי מתן גזר הדין. הוא אמר שהם יגישו ערעור.

"פסק דין מוזר. הייתה פה טענה לאונס, זה היה תיק אונס לאורך כל המשפט וחבר המושבעים דחה טענה זו, אבל מצא אותו אשם בדברים אחרים. ברור שנערער על כל האישומים האחרים האלה אבל הם דחו את הטענה לאונס, וזה מה שהיא טענה כל הזמן שמדובר באונס. אז זה קצת מבלבל אבל נתקדם לשלב הבא".

"האם שוחחת עם מר טארמפ ומה הוא אמר לך?"

"שוחחנו, ואנחנו מוכנים להתקדם. הוא התחזק בדעתו, כמו רבים אחרים, שהוא אינו יכול לזכות בהליך משפטי הוגן בניו יורק, בהתחשב במאגר האנשים מתוכם נבחרים המושבעים. אפשר אכן לטעון שזו כנראה הערכה מדויקת בהתבסס על מה שקרה היום. העובדה שאיש העסקים הדמוקרטי, ריד הופמן, מימן את התיק וזה לא היה משהו שנלקח בחשבון כשדונלד טראמפ הואשם בפרסום הצהרות שמדובר בטענה המבוססת על מניעים פוליטיים. והשופט לא נתן לנו להיכנס לזה. אז יש הרבה סוגיות".

טקופינה אמר גם שבבית המשפט שררה "אווירה של קרקס". מצטרף אלינו  בשידור ישיר כתב "אפוק טיימס", גרי ביי, שעקב אחר התיק.

– גרי, ברוך הבא.

– העונג כולו שלי.

– עו"ד של טראמפ טען שאיש העסקים הדמוקרטי, ריד הופמן, מימן את התביעה הזאת. מה ידוע לנו על הטענה הזו?

– זה די מעניין כי ההאשמה הזו, המידע הזה התגלה בקדם משפט, כשבערך שבועיים לפני תחילת המשפט, עורכי דינה של קרול, שלחו אימייל או שלחו מכתב לעורך דינו של טראמפ, טקופינה, שבו נכתב שקרול נזכרה פתאום, זה לא ציטוט מדויק, נזכרה פתאום, שיש לה מקור חלופי למימון מאותו מייסד לינקדין, מר ריד הופמן. אז טקופינה השתמש בעצם במידע הזה כדי להגיש בקשה לביהמ"ש כדי שירשה להם, כדי שיאפשר לעורכי הדין של טראמפ להגיש טענה זו נגד קרול, וזה אכן מה שקרה. וכך המידע הזה הובא לידיעת הציבור. ומספר ימים אחרי שהטענה הזו הוגשה, ריד הופמן אישר את הטענה שהוא אכן… ומדובר כמובן בתורם ענק לדמוקרטים, והוא אישר את הטענה שהוא למעשה מימן לפחות חלק מההוצאות המשפטיות של קרול.


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל