img

img

img

img

img

ועדה של בית הנבחרים: משפחת ביידן קיבלה 10 מיליון דולר מחו"ל

NTD

11 במאי 2023 |

| ארה"ב

avator

ממצאי החקירה של ועדת הפיקוח של בית הנבחרים בנושא העסקאות של משפחת ביידן שחשפו רישומים בנקאיים והתפרסמו ביום רביעי מראים מסלול מורכב של הזרמת כספים שהגיעו ממדינות שונות. חברי הוועדה הרפובליקנים החוקרים את הנושא אומרים שהכסף הגיע לחשבונם של כעשרה קרובי משפחה של הנשיא ביידן, בתמורה להשפעה על ההחלטות המדיניות של ארה"ב. כתבתנו מלינה וייסקאפ מביאה פרטים נוספים מגבעת הקפיטול. בואו נראה.

10 מיליון דולר, 20 חברות ו-4 חשבונות בנק, אלו הם בעיקרון הממצאים שפירסמה ועדת הפיקוח של בית הנבחרים בתזכיר האחרון שלה. המחוקקים הצביעו בעקביות על מה שהם מכנים דפוס מגמתי של תזרים מזומנים מחו"ל. הם נתנו דוגמאות למדינות כמו רומניה ולגורמים רשמיים במפלגה הקומוניסטית הסינית שהפקידו כספים במה שנקרא חברות מעטפת, ואז באופן עקבי – שליש מהכסף הזה עשה את דרכו לחשבונות הבנק של בני משפחת ביידן.

"רובינסון ווקר קיבל העברה של 3 מיליון דולר מחברת אנרגיה סינית בשם State Energy HK Limited. במהלך 3 החודשים שלאחר מכן, חברת Robinson Walker LLC ביצעה 16 העברות כספים ליותר מ-5 חשבונות שונים של ביידן".

"לשם מה? מה הם עשו? באיזה עסק מדובר? איזה שירות הם סיפקו? איזה ערך מוסף הם סיפקו?"

– אבל השאלה שנותרת היא האם יש ראיות לכך שהנשיא ביידן עצמו היה מעורב ישירות? זה נשמע שכולכם מנסים עדיין להוכיח את מעורבותו הישירה של ביידן כאן.

– אנו סבורים שהיה החזר על ההשקעה. במהלך השנה האחרונה של ממשל אובמה, סגן הנשיא דאז קיים נסיעות מסביב לעולם. הוא דיבר הרבה על סיוע חוץ למדינות רבות. אם אתה עושה משהו חוקי, אם אתה מספק משהו בעל ערך למה לא פשוט לקבל ישירות את התשלום ממי ששילם.

אחרי פרסום המידע, חבר הקונגרס ביירון דונלדס הצביע בפני על מדיניות ספציפית שהוא בוחן הנוגעת למעורבותו של האנטר ביידן בחברה להפקת קובלט שמשרדה הראשי נמצא ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו.

"בה בעת נשיא ארה"ב המשיך פשוטו כמשמעו, את החשבון שלו מהקונגרס הקודם. שזה אומר, סובסידיות של כ-1.2 טריליון דולר שניתנו ישירות למימון גורמים בתחום האנרגיה שמשתמשים בקובלט".

ביידן הכחיש באופן חוזר ונשנה שבני משפחתו קיבלו כספים מסין או מכל מדינה אחרת. הבית הלבן דחה היום (רביעי) את הדברים בטענה שמדובר באמצעי של הרפובליקנים בבית הנבחרים להשיג נקודות זכות פוליטיות, ופרסם הצהרה שבה ציין כי ההאשמות הן "דפוס של העלאת טענות אבסורדיות". והדמוקרטים בבית הנבחרים גם דחו את הדברים כששאלתי אותם אם הם חושבים שיש צורך בשקיפות רבה יותר.

"לבחון כל מה שוועדת הפיקוח עושה ללא מנה הגונה של ספקנות… נראה שיש להם יותר עניין וכוונה להזין תיאוריות קונספירציה מאשר כל דבר אחר".

יו"ר ועדת הפיקוח, ג׳יימס קומר, הציג בדיוק היום, 4 בנקים המעורבים בפרשה, אולם הוא אומר שיש עוד כ-12 בנקים כאלה וכי הוא מתכונן להגיש סבב של זימונים חדשים לעדות לבנקים האלה. חבר הקונגרס ביירון דונלדס אמר שהוא מאמין שזהו רק עניין של זמן עד שהם יקשרו את הראיות האלה ישירות לנשיא ביידן.

מלינה וייסקאפ, חדשות NTD וושינגטון


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל