img

img

img

img

img

טראמפ ועורכי דינו מגיבים להאשמות

NTD

1 באפריל 2023 |

| ארה"ב

avator

לראשונה בהיסטוריה נשיא לשעבר עומד בפני אישומים פליליים. עורכי דינו של טראמפ אומרים שהם מתכוונים לדחות את האשמה ולטעון לחפותו. רפובליקנים רבים מביעים תמיכה בטראמפ בעוד הדמוקרטים דבקים במסר ש"איש אינו עומד מעל החוק". הבית הלבן שומר על שתיקה. מגישת חדשות NTD סטפניה קוקס, שוחחה עם הדוברת של טראמפ, ליז הרינגטון המספרת לנו כיצד הנשיא לשעבר מרגיש לגבי המצב ועוד.

פרטים על האישומים הספציפיים נותרו חסויים, אולם עורכי דינו של טראמפ, לשעבר נשיא ארה"ב, דוחים את התיק ואומרים שהם מתכוונים לטעון שהוא אינו אשם. אנו נלך לשם ונפעל כדי לראות בשלב מסוים שופט ולטעון שהוא חף מפשע. מדברים על הגשת עתירות שנעשה מיד. לפי האישומים, הנשיא לשעבר נתן 130,000 דולר כתשלום בלתי חוקי לשחקנית סרטי פורנו במהלך הקמפיין שלו [לנשיאות] ב-2016.

זה אפילו אינו פשע. איני יודעת בבירור אפילו מה זה. זה בקושי עבירה קטנה. הם עשו לו את זה עם ההדחה הראשונה ועם ההדחה השנייה.

הפרקליטות של ניו יורק ניהלה חקירה במשך חודשים. אחרי הדחתו, התובע של ניו יורק, אלווין בראג, אמר שהוא פנה לעו"ד של טראמפ כדי לתאם את מסירתו למשרד התובע הכללי של ניו יורק לצורך שימוע.

כעת הנשיא לשעבר צפוי להופיע ביום שלישי בביהמ"ש של ניו יורק שבו תוגברה האבטחה. ייתכן שהוא ייעצר למשך מספר שעות, יצולם ויילקחו ממנו תביעות אצבעות. טראמפ קורא לזה: "הצגה העושה שימוש במערכת המשפט שלנו בתור כלי נשק כדי להעניש יריב פוליטי", בעוד הנשיא ביידן שומר על שתיקה. לא, איני מתכוון לדבר על כתב האישום נגד טראמפ. בה בעת הדמוקרטים בקונגרס דבקים במסר: אני חושב שזה אישור של העיקרון שאיש אינו עומד מעל לחוק. טראמפ ישלח היום אחה"צ הצהרה ארוכה שבה הוא מפרט את דברי התמיכה של רפובליקנים, מידידים ובעלי ברית ותיקים, ועד ליריביו בהתמודדות לנשיאות 2024.

אני חושב שכתב האישום חסר התקדים נגד נשיא לשעבר של ארה"ב על סוגיות פיננסיות של קמפיין בחירות הוא שערורייה.

הרפובליקנים המובילים בבית הנבחרים מנסים להשתמש בסמכות הפיקוח שלהם כדי לחקור את חוקיות כתב האישום. חברי הקונגרס, ג'ים ג'ורדן, ג'יימס קומר ובריאן סטיל כתבו לאחרונה לאלווין בראג, וביקשו ממנו להעיד ולמסור את המסמכים הקשורים לחקירה נגד טראמפ. חברי הקונגרס מבקשים מסמכים החל מה-1 בינואר 2017 ועד היום. הרפובליקנים מכנים את כתב האישום הזה כניצול חסר תקדים של סמכות הפרקליטות. בתגובה לדברים, היועץ המשפטי של התובע המחוזי אומר שהתיק הזה נגד טארמפ מוגש נגדו מטעם אזרחי ניו יורק, וכי לטראמפ יש זכות לערער על ההאשמות האלה. דבר שהוא אכן צפוי לעשות בשבוע הבא. ביהמ"ש העליון של ניו יורק אישר כי הוא צפוי להופיע בשעה 14:15 ביום שלישי.

המגישה: ועורכי הדין של טראמפ אמרו היום שטראמפ לא יסכים לעסקת טיעון וכי לא ייכבל באזיקים. שוחחתי היום עם הדוברת האישית שלו, ליז הרינגטון המספרת לנו כיצד הנשיא לשעבר מרגיש לגבי כל זה ועוד. בואו נצפה בריאיון.

טראמפ אומר שהוא קורבן סחיטה באישום הזה, תוכלי להסביר זאת?

ובכן כמובן, אני חושבת שהתיק הזה הוא הונאה מוחלטת שמעולם לא נראה כמותה בהיסטוריה של ארה"ב. למעשה מעולם לא היה לו רומן עם האישה הזו, הכול נובע מתלונה על הטרדה שיושבה באופן פרטי, דבר שאנשי ציבור רבים התמודדו איתו ברבות השנים, פוליטיקאים רבים. וכשבוחנים את העבר, ביל קלינטון, יישב כמה טענות מאוד לגיטימיות שנטענו נגדו בזמן כהונתו ואף אחד מעולם לא ניסה לרדוף אחריו בצורה כזאת.


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל