img

img

img

img

img

עבריינים, כולל עברייני מין, בקליפורניה שמכריזים על עצמם כאישה מועברים לבתי כלא לנשים

NTD

8 ביוני 2024 |

| ארה"ב

avator

קליפורניה מאפשרת לגברים המזדהים כנשים לרצות את מאסרם בבתי כלא לנשים… החוק מעורר בימים אלה סערה במדינה. כך לאחרונה, גבר הואשם ב-2 מעשי אונס בעת ששהה במתקן כליאה לנשים.

לפי מספר דיווחים שפורסמו לאחרונה, בין שליש למחצית מהגברים המבקשים העברה לבתי סוהר לנשים הם עברייני מין.

ארגוני נשים המתנגדים לכך, טוענים שמדובר בהפרה של סעיף 5 ל"הצהרה האוניברסלית של זכויות האדם" משנת 1947, האוסרת הטלת עונש אכזרי, בלתי אנושי או משפיל.

כתב NTD, דניאל מונהאן, שוחח עם נציגי The Women's Liberation Front ("החזית לשחרור נשים") ועם הארגון Women To Women ("נשים לנשים"), המוחים נגד החוק.

צפו עוד: במדינת לואיזיאנה בארה"ב אישרו סירוס לעברייני מין בילדים קטנים

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

הצעת חוק 132 של הסנאט בחסות סנטור המייצג את קליפורניה, סקוט ויינר, מתירה לשכן גברים המזדהים כנשים במתקני כליאה לנשים.

נוסח החוק גובש כמגן על אנשים, שלדבריו, פגיעים יותר להתעללות ולהטרדה מינית. הקטור בראבו פרל, סוהר לשעבר מקליפורניה, חשף את האמת על נוהג זה. הוא אומר שהחוק מעמיד נשים בסכנה מפני עברייני מין. הם היו נרגשים כי שירות בתי הסוהר של קליפורניה העניק להם סביבה מושלמת שבה הם מסוגלים לממש את התוקפנות המינית שלהם. זה לא אתי וזה לא מוסרי, זה מסוכן, זה הופך אסירות נשים לקורבנות.

חושף השחיתויות אומר שהם מתנקמים בנשים אם הן מנסות להשמיע את תלונותיהן או את החששות שלהן מהתעללות. "אני לא יכול לדמיין להיות במצב שבו אף אחד לא יכול לשמוע אותך, במקום שבו כל דבר שאתה אומר מושתק. אלה מפלצות, אז אתה נותן להם אור ירוק ואישור כניסה למתקני הנשים? הם מחכים לזה בהתלהבות", אומר פרל.

לדברי פרל, הסוהרים בכלא יודעים בליבם שזה לא בסדר והם פנו אליו. תפקידם הוא לא למנוע מאדם להיכנס לשם מפני שזה כבר אושר דרך הצינורות המקובלים, לאפשר לזאב להיכנס לתוך לול התרנגולות.

שרון ברן, מנכ"לית החזית לשחרור נשים, אומרת שדוח המפקח הכללי של קליפורניה מצא שגברים מסוכנים עם היסטוריה של אלימות מינית, מנצלים את המערכת כדי להיכנס לבתי כלא של נשים. אין לקחת בחשבון היסטוריה של תקיפה מינית בנוגע להעברתם. השיקול העליון שהתחשבו בו היה שהם הזדהו כנשים, זה הכול. זה היה השיקול העליון. ברן אומרת שהם קיבלו לאחרונה שיחת טלפון מעובדת בריאות מבוהלת בתוך מתקן של נשים בצ'וצ'ילה, המאכלס 1,900 נשים. 243 גברים כבר נמצאים בכלא ו-500 גברים נמצאים ברשימה להעברה. כפי שהחוק נכתב, הסמכות לא בידי הכלא. הכלא באמת לא יכול להגיד לא.

איימי איצ'יקאווה, מייסדת ארגון "נשים לנשים", שהתה 5 שנים במתקן לנשים בצ'וצ'ילה. היא הקימה את הארגון בשל היעדר שירותי שיקום לאסירות. איצ'יקאווה מדווחת שנשים בפנים מתארות את המצב כבלתי נסבל. לאף אחד מעולם לא הייתה רמה כזו של שליטה על אוכלוסיית אסירים או על הצוות בהיסטוריה של שירות בתי הסוהר. האנשים שהזדהו כנשים והועברו, השתמשו בחוק 132, המאפשר לבחור את יחידת המגורים שלהם, את חדריהם ואת השותפים שלהם לחדר, "כמו לשים ילדים בחנות ממתקים", אומרת איצ'יקאווה.

העובדה שהחוק נכתב בצורה שאינה מאפשרת לשירות בתי הסוהר לקחת בחשבון את ההיסטוריה של מישהו כאשר מחליטים אם הם יכולים להעבירם או לא, היא חסרת אחריות ביותר.

האתר 4W ציטט דוח של שירות בתי הסוהר משנת 2021, שהראה ש-50% מאסירים גברים המזדהים כנשים הם עברייני מין. נתונים ממתקני הכליאה של שירות בתי הסוהר השיקומיים של קליפורניה מראים גם הם ש-1/3 מהגברים המבקשים העברות לבתי סוהר לנשים הם עברייני מין.

כאמור, ארגוני נשים המתנגדים להצעת חוק 132 של הסנאט, טוענים שהצעת החוק מפרה את סעיף 5 בהצהרה האוניברסלית של זכויות האדם משנת 1947, האוסרת עונש אכזרי, בלתי אנושי ומשפיל.

 


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל