img

img

img

img

img

אפליה דתית ופוליטית בבנק JPMorgan Chase?

NTD

17 באפריל 2023 |

| עסקים

avator

האם בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס סוגר את החשבונות של לקוחותיו בגלל אמונתם הדתית והפוליטית? חלק מבעלי המניות של הבנק אומרים שיש ראיות לכך. בעקבות הפסיקה האחרונה של הרשות לניירות ערך (SEC), יוכלו בעלי המניות של הבנק להצביע על הצעה שמטרתה להבטיח יחס שווה והוגן. שוחחנו עם עו"ד מהקבוצה הנקראת Alliance Defending Freedom (ברית ההגנה על החופש). הקבוצה ייצגה את אחד מבעלי המניות של הבנק.

מצטרף אלי כעת ג'רמי טדסקו סגן נשיא ובכיר ב"ברית ההגנה על החופש". ג'רמי, הצעת בעלי המניות של הבנק אומרת שהם מודאגים מעדויות לאפליה דתית ופוליטית. ממה בדיוק הם מודאגים?

"אף אזרח אמריקני אינו צריך לדאוג מהקפאת חשבון הבנק שלו, או מכך שימנעו ממנו שירותי תשלומים רק בגלל האמונות הדתיות או הפוליטיות שלו. וישנה עלייה במספר האירועים האלה בבנק ג'יי פי מורגן צ'ייס. הם הקפיאו חשבונות של אנשים ושל ארגונים בשנים האחרונות, בדרכים שנראות בבירור כמו אפליה פוליטית ודתית. לכן בעלי המניות מודאגים. הם מודאגים מההשפעה שתהיה לזה עליהם כמשקיעים, לכן הם פרסמו החלטה המחייבת את ג'יי פי מורגן צ'ייס למסור דין וחשבון ומבקשים מהם שקיפות סביב הנושאים האלה".

האם אתה יכול להרחיב על דבריך, שזה נראה כמו אפליה. איך אנחנו יכולים לדעת את זה?

"לגבי בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס, הדוגמה הבולטת ביותר לכך היא כאשר הם הקפיאו את חשבון הבנק של הארגון החדש של סם בראונבק: "הוועדה הלאומית לחופש דת". זה סעיף C4 שנותן למועמדים התומכים בחופש דת. הם הקפיאו את חשבונם בשנה שעברה והם לא נתנו שום סיבה לכך. הם רק אמרו ש"אנחנו לא נעשה אתכם עסקים יותר". וכאשר הלחץ החל לגבור בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס החל לספק נימוקים לא הגיוניים בכלל כך שזה נראה כאילו הם רק ניסו לחפות על מה שהיה בברור אפליה פוליטית ואפליה על בסיס השקפת עולם. ויש להם עוד כמה מקרים כאלה שקרו בשנים האחרונות גם כן. ב-2019 הם ביטלו חוזה עם ארגון שמרני ממיזורי בשם Defense of Liberty. זה היה אירוע שגרתי של הפאנל הרפובליקני השמרני, האירוע נוהל על ידי הארגון הזה והבנק הפסיק את העברת התשלומים במכירת הכרטיסים לאירוע. ובמהלך השנים, היו עוד דוגמאות כאלה עם ג'יי פי מורגן צ'ייס. לכן בעלי המניות מודאגים מזה. הם אינם רוצים שהבנק יעשה פוליטיזציה לשירותיו. הם חושבים שזה רע לעסקים, זה גרוע עבורם כבעלי מניות, והם מבקשים מהבנק לעשות שינויים".

אני תוהה האם אתה יכול לסווג את זה קצת יותר. האם זו בעיה מערכתית בבנק?

"זה בהחלט נראה כאילו זו בעיה מערכתית בג'יי פי מורגן צ'ייס. אבל למען האמת זה קורה ברחבי התעשייה הפיננסית. בסוף השנה שעברה 60 אנשי כספים, כלכלנים מקצועיים ומנכ"לים שלחו מכתבים למספר בנקים ומוסדות פיננסים שונים, שבהם העלו את החשש מפני פוליטיזציה של מתן שירותי הבנקים, והעלייה המסתמנת במספר המקרים האלה. זה העניין שלדעתי הצופים שלכם צריכים באמת להבין והוא שהבנקים אינם חייבים לתת לכם סיבה מדוע סירבו לעשות איתכם עסקים. זו הבעיה, יש להם קווי מדיניות מעורפלים למדי שמאפשרות להם לבטל את שירותי הבנק שלכם מכל סיבה שהיא כולל בגלל השקפותיכם, ואז הם יכולים לחפות על זה בכך שלעולם לא יהיו שקופים לגבי הסיבה  שבגללה בעצם הבנק מסרב לתת לכם שירותים. אז אתה צריך להסתכל על השנים האחרונות ולהגיד: "תראו אנחנו רואים עלייה בזה".

והדבר השני שאני חושב שהוא באמת חשוב שעל כולם להבין בשלב זה  שחברות המדיה החברתית הפכו לנשק בוויכוחים הפוליטיים האלה, ואותו דבר קורה עם הבנקים. הצעה זהה בדיוק שניתנה לחברות מדיה חברתית – לאמץ מדיניות מעורפלת, להתחיל להטות את כף המאזניים ולשנות את הדיון הציבורי על ידי הסרת חשבונות של אנשים מהפלטפורמה – בדיוק אותו סוג של לחץ מופעל על הבנקים. זה "רק" להפסיק לתת שירותי בנקאות לאנשים שאת הדעות שלהם אנחנו לא אוהבים.

תראה! זה הרבה יותר מסוכן לאנשים  לאבד את חשבון הבנק שלהם,  מאשר לאבד את חשבון הטוויטר שלהם. וזה לא אומר שזה לא חשוב כשאנשים מאבדים את חשבון הטוויטר שלהם, כי זו הפרה של היכולת של אנשים להביע את דעותיהם  במרחב הדיגיטלי הציבורי.  אבל אנשים צריכים חשבון בנק כדי לחיות ולכן זה דבר מסוכן מאוד. הבנקים לא צריכים לעשות פוליטיזציה לשירותים שלהם – זה רע לאנשים משני הצדדים ומכל השקפות העולם השונות.  אני שמח שבעלי המניות מנסים לחייב את ג'יי פי מורגן צ'ייס למסור דין וחשבון".

ארה"ב | עסקים |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל

כתבות אחרונות