img

img

img

img

img

איום המהגרים על אירופה, יום הפקודה של איראן ותאי הטרור הרדומים

NTD

27 בנובמבר 2023 |

| גיאו-פוליטיקה

avator

מאת: מורן אללוף, מומחית לחיזבאללה ואיראן -"פורום דבורה"

 

על פי מכון המחקר PEW, באם קצב המהגרים ימשיך, האוכלוסייה המוסלמית בכמה מדינות באירופה תגדל פי שלושה עד 2050. אך גם אם שערי אירופה ייסגרו, עדיין קצב הצמיחה המוסלמי יהיה גבוה מאוד בשל הגיל הצעיר שמרכיב את האוכלוסייה ובשל הילודה הגבוהה. העלייה במספר המוסלמים בעולם אינה נובעת רק מההגירה. המחקר הראה כי לתושבים המוסלמים יש יותר ילדים מאשר לבני שאר הדתות. מספר הילדים הממוצע למשפחה מוסלמית באירופה עומד על 2.6 לעומת 1.6 בממוצע במשפחות בני דת אחרת. "בעוד אוכלוסיית המוסלמים צפויה לגדול בכל אחד מהמקרים, האוכלוסייה הלא מוסלמית צפויה להצטמצם", נכתב בדו"ח.

מרכז המחקר האמריקני PEW העריך את מספר המוסלמים בעולם ב-1.6 מיליארד איש (נכון ל-2010), האסלאם היא הדת השנייה בגודלה בעולם, אחרי הנצרות, אך היא גם הדת הצומחת ביותר. אם המגמות העכשוויות ימשיכו, מספר המוסלמים צפוי לעבור את מספר הנוצרים עד סוף המאה הנוכחית. [מקור]

על אירופה להבין את התוכנית הדמוגרפית שהאסלאם הקיצוני מבקש לעשות תוך ניצול ציני של מדינות נאורות השמות דגש על זכויות אדם ובגלל זה מפספסות את המטרה האמיתית של מי שמתגורר בתוכם.

דוגמה לכך הם הצהרותיו של בכיר בממשלת טורקיה, התומכת בגלוי בחמאס, שאומר כי הדמוגרפיה של אירופה משתנה לטובת המוסלמים. וכי "עושרו של העולם נע ממערב למזרח. אירופה עוברת תקופה יוצאת דופן. אוכלוסייתה מדלדלת ומזדקנת מאוד ואנשים צעירים שבאים מבחוץ זוכים במקומות עבודה שם. אך לאירופה יש בעיה: כל המהגרים החדשים הם מוסלמים, ממרוקו, טוניסיה, אלג'יריה, אפגניסטן, פקיסטן, עיראק, איראן, סוריה וטורקיה… הדברים הגיעו לידי כך שהשמות הנפוצים ביותר בבריסל הם מוחמד, מליח ועיישה".

לדברי חבר הפרלמנט הטורקי, אם מגמה זו תימשך, האוכלוסייה המוסלמית באירופה תעלה בגודלה על הנוצרית: "אין מה לעשות. אירופה תהיה מוסלמית, אנו נשלוט שם, בעזרת אללה. אני בטוח בכך".

ב-2009 נשיא טורקיה, ארדואן, קרא לציבור ללדת לפחות 3 ילדים כי לדבריו "ככל שיגדל מספרנו, יגדל כוחנו". ב-2017 הרחיב את דבריו גם לטורקים באירופה בבקשה שיביאו לעולם ילדים נוספים. ארדואן אמר כי "המקומות שבהם אתם חיים ועובדים הם כיום מולדתכם וארצכם החדשה. תבעו עליהם בעלות בתוקף! הקימו עוד עסקים ורשמו את ילדיכם לבתי ספר טובים יותר. עברו עם משפחותיכם לשכונות טובות יותר. נהגו במכוניות הטובות ביותר, רכשו את הבתים היפים ביותר, ועשו חמישה ילדים – לא שלושה בלבד – כי אתם העתיד של אירופה".[מקור]

עד לאחרונה נקטו המדינות במערב אירופה בגישה הרב-תרבותית ולרוב אפשרו למהגרים המוסלמים לנהל את חייהם כראות עיניהם, בהנחה שהמהגרים יכבדו את הערכים הליברליים המושרשים באירופה ויאמצו אותם. בחסות "התקינות הפוליטית" נחשבה הפניית אצבע מאשימה לעבר בני מיעוטים – לגזענות, והפתרונות לעימותים בין שני הצדדים היו ברוח ההידברות. אולם למרבה הפתעתה של אירופה, רבים מהמהגרים המוסלמים לא קיבלו את הערכים הליברליים, בטענה שהם סותרים את דתם, ובמהלך העשור האחרון הם אף החלו להביע זאת במעשים.[מקור]

 

יום הפקודה של איראן ותאי הטרור הרדומים באירופה

 

מחבלים מארגוני טרור שונים וביניהם דאע"ש מעידים על עצמם עוד מ-2014, כי מטרתם לפעול מתוך הבית, כלומר מלב ליבה של אוכלוסייה אזרחית מקומית שאליה הם משתייכים כאזרחים לגיטימיים לכאורה.[מקור] חיזבאללה למשל, שידוע כי הוא בעל קשרים חזקים לחמאס ולאיראן, לא נמצא בפתח הדלת האירופית – הוא כבר בפנים ומרגיש את עצמו בנוח.[מקור] על פי דיווחים אמריקניים, איראן וחיזבאללה השיעיות, סייעו לאל קאעידה הסונית (אותו זרם שאליו חמאס משתייך), בהכנות לפיגועי ה-11/9 וכנקודת מעבר ומסתור של מחבלי הפיגוע. בפשיטה ב-2011, בזמן שכוחות ארה"ב חיסלו את בן לאדן, נמצאו דו"חות ובהם עדות לכך שאיראן הציעה ללוחמי אל-קאעידה "כסף ונשק וכל מה שהם צריכים, והציעה להם אימונים במחנות חיזבאללה בלבנון, בתמורה לניצחון על האינטרסים האמריקניים בסעודיה". [מקור]

למרות ההבדלים האידיאולוגיים והדתיים של איראן ואל קאעידה, הם הצליחו להתעלם מהסכסוך השיעי-סוני כדי להתרכז במאבק נגד האויבים המשותפים: מדינות המערב, ובראש ובראשונה ארה"ב וגם ישראל, סעודיה ועוד. [מקור]

עלי מוחמד קוראני, פעיל חיזבאללה, מסר כי במידה וארה"ב ואיראן יצאו למלחמה, תאי טרור רדומים ייקראו לצאת לתגובה.[מקור] דוקטרינת פעולה דומה לזו שראינו מצד חמאס בטבח שביצע בישראל, ע"י הצפת מחבלים בלב אוכלוסייה אזרחית, דוקטרינה המקושרת למעשה לאיראן.

מומחים מעריכים כי קיימים תאים רדומים של הארגון השיעי, ככל הנראה המסוכנים ביותר (אך כיום אנו יודעים שיש איחוד כוחות בין כלל הזרמים), הנבלעים בתוך האוכלוסייה כאזרחים תמימים. הידיעה שישנם קשרים הדוקים בין חמאס לבין חיזבאללה צריכה להטריד את העולם כולו שכן מה שנראה בדרום ישראל יהיה קטלני פי כמה וכמה במדינות אחרות בעולם באם תאים אלו יופעלו ביום הפקודה של איראן.[מקור] וסביר מאוד שיופעלו תאי טרור רדומים של חיזבאללה הקיימים ברחבי אירופה, באם מדינות האיחוד יצטרפו ללחימה, מצב שאותו לא יהיה ניתן למנוע במלחמה כוללת. ולכן, על מדינות אלו להיערך לכך מבעוד מועד ולהסיר את האיום הפנים-ביטחוני שקיים אצלם כבר כעת.

לסיכום, הסכסוך במזרח התיכון כפי שהוא מכונה, אינו סכסוך שכנים. ישראל מתמודדת ונאבקת בארגון טרור רצחני שלא בוחל באמצעים – הפוגע בכוונה תחילה בילדים, נשים ואזרחים חפים מפשע, כולל באזרחיו הוא החיים תחת שלטונו. חמאס הוא ארגון טרור שאינו לגיטימי והוא מסוכן לעולם והראשונים שייפגעו ממנו הם תושבי רצועת עזה. זהו ארגון טרור אסלאמיסטי קיצוני שצמח על ברכי התפיסות של האחים המוסלמים. מטרת הארגון, על פי האמנה שפרסם בשנת 1988 היא: "הקמת מדינה פלסטינית אסלאמית דתית בכל שטחי מדינת ישראל"… כל זאת תחת המוטו: "היוזמות לשלום עומדות בניגוד לתפיסת העולם של התנועה, אללה הוא תכליתה, הנביא הוא דמות המופת שלה, הקוראן הוא החוקה שלה, הג'יהאד הוא דרכה, והמוות למען אללה הוא הנעלה במשאלותיה". (ציטוט מתוך אמנת הארגון, 1988).

שערו בנפשכם כי מחר ארגון טרור דורש את השייך לכם. מבקש את צרפת לעצמו. ולא מפסיק לטבוח עד שיקבל את מבוקשו. מבוקשו הוא השמדתכם. ראשי ארגון הטרור חמאס יושבים ופועלים מרצועת עזה, אך נמצאים גם באירופה: זהאר ביראווי ומוחמד סאוולחה, שידיהם מגואלות בדם אזרחים, הם חלק מפעילי החמאס החיים באירופה ופועלים כשלוחה של הארגון.

לא רק שארגון הטרור חמאס לא מאפשר זכויות אדם, הוא גם בחר לא לדאוג לבני עמו – האבטלה מרקיעה שחקים. מיליארדי הדולרים המוענקים ע"י המדינות התורמות, כולל מכספי משלם המיסים הצרפתי, מופנים לבניית יכולות טרור ולא לטובת בני עמם.

מדינת ישראל, אותה מדינה שחמאס מנסה להעלימה מהמפה באלימות והסתה, [וסין כבר מחקה בפועל ממפותיה], היא זאת שמפעילה מעברים אשר פתוחים גם בימי התקפות טרור. מעברים שבהם עוברות סחורות רבות – כמו גם חשמל, מים, סולר אבל בו בזמן נכנסים דרכם מאות תושבי עזה לבתי חולים בישראל… מה חמאס עושה במעברים? חמאס מנצל את מעבר הסחורות לצורכי טרור. את מיליוני הטונות של חומרי הבניה הנכנסים לרצועה הוא מנצל לבניית מנהרות טרור שכל תכליתן הרג אזרחים חפים מפשע. את גז ההליום שאמור לשמש לצרכים רפואיים בבית חולים הוא מנצל להפרחת בלוני נפץ לשטח ישראל. מעברי הסחורות מנוצלים באופן ציני ומסוכן על ידי חמאס נגד מדינת ישראל.

הארגון הזה רצח עד היום אלפי ישראלים, אמריקנים, צרפתים ובריטים בפיצוצי אוטובוסים, פיגועי התאבדות בקניונים ובמסעדות, פיגועי דקירה ודריסה. במסווה של אזרחים שכביכול באים לעבודה בישראל או לטיפול בבתי חולים, ותחת מסך עשן שחור שנועד להסוות את פעילות הטרור, מגיעים פעילים החמושים במאות מטענים, רימונים וכלי נשק כדי לבצע פיגועי טרור ראוותנים.

כשארגון הטרור חמאס משתמש בלוחמה פסיכולוגית, במניפולציות, בהסתה ובתעמולה כדי לייצר נרטיב שקרי של ארגון חופש לוחם –  זהו בדיוק המקום שבו החמלה האנושית מנוצלת להשגת מטרות לא אנושיות. כשארגון הטרור חמאס משתמש בצורה צינית במתקנים של ארגונים בין-לאומיים, ובתי חולים כמפקדות ומחנות צבאיים – זהו בדיוק המקום שבו החמלה האנושית מנוצלת להשגת מטרות לא אנושיות. תושבי רצועת עזה הם לא האויב של ישראל, אלא ארגון הטרור חמאס שלקח את תושבי הרצועה כבני ערובה.

בידי ארגון הטרור חמאס נמצאים שני חללי בצה"ל, הדר גולדין ואורון שאול זיכרונם לברכה, ואברה מנגיסטו והישאם א-סייד, שאליהם התווספו עוד מאות אזרחים ישראלים שמוחזקים שם כבני ערובה מאז השבת 7.10. די בעובדה הזו בשביל להבין שמדובר בארגון שאין לו ערך לחיי אדם. ארגון שאיבד מזמן צלם אנוש ופועל בניגוד לכל אמנה בין-לאומית.

החמאס מודה בפה מלא ובכל הזדמנות בקשר ההדוק בינו לבין איראן ולכן חובה לטפל באיראן בהקשר התמיכה שאיראן נותנת לביסוס תאי טרור מבצעיים כמו חמאס, ועוד יותר – החיזבאללה, המתבסס גם ברחבי אירופה כקבלן משנה בדיוק כמו חמאס. [מקור]

באירופה פועלים מספר רב של ארגונים תחת מטריה אחת של “האחים המוסלמים” (תנועה סונית קיצונית רדיקלית), הן במישור הפיננסי והן במישור החינוכי. הם אינם מציגים עצמם כחלק מן “האחים המוסלמים” אבל הם כולם קשורים לארגון שקשור באופן ישיר גם לחמאס.[מקור]

אירופה פועלת בקצב איטי למדי נוכח איומי הטרור הגלובליים. כאשר מדובר בטרור פלסטיני, האיחוד האירופאי רואה בכך "התנגדות לגיטימית" ולא מונע התבססות באדמתו לצורך פעילות זו. אירופה מעדיפה כאמור לתפוס את הטרור הפלסטיני כ"לחימה לגיטימית להשגת עצמאות" ואת השימוש באירופה כבבסיס להתארגנות לפעילות נגד ארצות הברית או נגד ישראל ומתייחסת אליו כאל "מטרד" שאין בו סיכון של ממש לאירופה עצמה – אך היא טועה טעות מרה!

חיזבאללה למשל, שחמאס פעל תחת הכשרתו, מחזיק ב"אנשי מבצעים אמיתיים ומאומנים באירופה, שלא נעשה בהם שימוש זה זמן רב. אם הם רוצים, הם יכולים להפעיל אותם… הארגון עלול לתקוף באירופה או בכל מקום אחר – בכל שעה ובלי התרעה מוקדמת".[מקור]

חיזבאללה מקיים קשר עם דאע"ש וזה מחבר אותנו ישירות לחמאס שמחקה את פעולותיו של דאע"ש בטבח, מקרה שיכול לקרות גם באירופה באם רק יוחלט.[מקור]

בשנים האחרונות בריטניה חשפה כי מצאה מחסן בלב אוכלוסייה אזרחית שבו הוחזק אמוניום חנקתי עם טביעות אצבע של חיזבאללה.[מקור] חומר שכשהוא מתפוצץ עלול לגרום נזק רב והרג רב של אזרחים.

לסיום, בכדי להתמודד באופן אפקטיבי עם התעמולה השקרית של חמאס, ראוי שאנשי תקשורת, מומחים ופרשנים, יפיצו לעולם בכלל ולקהלי יעד פלסטינים בפרט, חומרים המבוססים על עובדות שאותם ניתן להוכיח. בזירה הבין-לאומית, שבה בדרך כלל נהנים הפלסטינים מתמיכה והזדהות בשל היותם הצד החלש בסכסוך עם ישראל, נדרש להגביר את ההסברה גם בממד הדיגיטלי שם נמצאים הרבה מהצעירים, אך גם בקרב הציבור הרחב המקומי ברחובות עצמם (דוכני הסברה) ובחוגי בית יזומים ברחבי הערים, וזאת באמצעות משרד החוץ ומערך הסברה לאומי בארץ ובחו"ל.[מקור]

—-

קרדיט לתמונה: The European Parliament, Strasbourg, France, Photo by Michele Tantussi/Getty Images

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

גיאו-פוליטיקה | ישראל |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל