img

img

img

img

img

ביידן דוחק בסין לרסן את איראן — פרשנות

NTD

28 בינואר 2024 |

| מזרח התיכון

avator

על פי הדיווחים בארה"ב, ג'ייק סאליבן, היועץ לביטחון לאומי בממשל ביידן, ייפגש בקרוב עם דיפלומט סיני בכיר "כדי לדון בסכסוך במזרח התיכון".

הידיעה התפרסמה בזמן שממשל ביידן טוען כי הוא דוחק בסין לרסן את איראן ואת שלוחותיה.

כדי לדון באופן שבו המשטר הסיני קשור למצב במזרח התיכון, שוחחנו עם קאש פאטל, שכיהן כיועץ בכיר לנשיא לשעבר טראמפ לביטחון לאומי, להגנה ולמודיעין.

פאטל אומר בין היתר: "איני בטוח שהממשל הזה אכן יעשה משהו מלבד לנסות להציל את כבודו על ידי הפצת שקרים בתקשורת".

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

– על רקע כל המתיחות שאנו רואים במזרח התיכון סין אומרת שהיא פועלת להרגעת המצב, לפחות בים האדום. ג'ון קירבי, דובר המועצה לביטחון לאומי של הבית הלבן, אומר כעת שארה"ב מקבלת בברכה את הסיוע של סין, זאת למרות המתיחות שאנחנו עדים לה בין ארה"ב לסין. מה דעתך על זה?

ובכן, הבית הלבן הנוכחי, ג'ון קירבי, ביידן, סאליבן וכו', אחראים לאסון ולמלחמה המתמשכת בים האדום, כולל למותם של 2 חיילי הצי האמריקני. בגלל פעולותיהם הרות האסון במדיניות הביטחון הלאומי. ועכשיו אנחנו אמורים להאמין להם כשהם עושים הסכמים עם המק"ס להרגעת המצב? מוטב שנקבל תחילה אישור מהממשלה שלנו לכך שהמק"ס אינה זו שמוכרת נשק ותחמושת לאיראן, שקיבלה 6 מיליארד דולר מממשל ביידן, וכעת הם מוצפים במזומן כדי למלא את בקשות הנשק של כוחותיהם: החות'ים, ארגון הטרור חמאס וחיזבאללה. בואו נבהיר קודם כל את זה בפרוטוקול, לפני שנוכל לסמוך על הסינים שיגנו על נתיבי המים שלנו. שבאחד מהם "מרסק", חברת הספנות הגדולה ביותר בעולם, הפסיקה שוב את המעבר דרך הים האדום, כי המצב הוא נורא.

– בהמשך לכך, ג'ייק סאליבן, היועץ לביטחון לאומי, נמצא בדרכו להיפגש עם וואנג יי, הדיפלומט הבכיר של סין, כדי לדון בהתקפות החות'ים בים האדום. איך עלינו להבין את תפקידה של סין במזרח התיכון? האם היא מנסה אולי להיות מתווך דיפלומטי לשלום כפי שראינו עם מה שנקרא הסכם השלום בין איראן לסעודיה בתחילת השנה שעברה? מה אנחנו צריכים להסיק מזה?

לא, צריך לזכור שסין נתמכת ומנוהלת על ידי המק"ס (מפלגה קומוניסטית סינית) והאינטרס היחיד שלהם הוא המק"ס והעצמת כוחם. ארה"ב אינה יכולה לסמוך על איראן שתתווך בהסכם שלום באופן כלשהו. הם לא יהפכו לשווייץ של המזרח התיכון כדי לבלום את איראן. ועלינו להזכיר לקהל שלנו כמה כסף וכוח יש לאיראן כעת. והיא עדיין המדינה המרכזית בעולם התומכת בטרור. אז אין לי באמת אמון בעובדה שהממשל הזה יוצא מגדרו כדי לערב את המק"ס. זה רק מראה שהם עצמם, ממשלת ארה"ב, אינה יכולה להרגיע את המצב.

אפשר להסיק מזה עד כמה נפלנו והמק"ס ממשיכה להזרים פנטניל דרך הגבולות שלנו, ולהרוג מאות אלפי אמריקנים, לעבוד עם האיראנים והרוסים כדי להכניס מהגרים בלתי חוקיים ומחבלים דרך הגבולות שלנו. אז אולי אם הם יסגרו את כל זה, ואז אולי הם יוכלו לזכות באמינות כלשהי בזירה העולמית עבור: "משא ומתן לשלום".

– מה משמעות ההשפעה הגוברת של בייג'ינג באזור מבחינת ארה"ב?

זו בעיה גדולה, כזכור, ניתקנו את איראן בתקופת ממשל טראמפ ממערכת הבנקאות העולמית. היטלנו סנקציות על חברות ועל יחידים במשטר האיראני ובסביבתו ועל האייתוללה ועל כוח קודס, כך שהם לא יוכלו לעשות עסקים עם אף אחד עד שהם יישרו קו ויפסיקו להרוג את בעלי בריתנו ויפסיקו לבצע מעשי טרור. ג'ו ביידן שינה את המדיניות, הסיר את הסנקציות, ונתן לאיראן 6 מיליארד דולר. ומיהו שותף הסחר מספר 1 שלהם כעת? הסינים!

ואנחנו יודעים שאיראן העשירה אורניום לרמה הנדרשת לנשק גרעיני, והם יכולים לרכוש את מערכות השילוח האלה מרוסיה או מסין ומהמק"ס והם מקיימים סחר רציני איתם. אז כל זה ביחד הוא מצב קטסטרופלי שלדעתי לא יצליח לשכך את המצב. אני חושב שג'ייק סאליבן וביידן יולכו שולל שוב על ידי העליונות של שליטת המק"ס בזירה העולמית.

– כיצד "מלחמה טוטאלית", כפי שהתייחס אליה האסטרטג הצבאי הפרוסי, קרל פון קלאוזביץ, עזור לנו להבין איך זה מתרחש?

כולם מפציצים את כולם. פשוטו כמשמעו. האיראנים מפציצים את הפקיסטנים, האיראנים נהגו להפציץ את הסעודים, האיראנים וכוחותיהם מפציצים עכשיו את הישראלים ואת כולם בים האדום וספינות אמריקניות וגורמים למותם של אנשים ולהרג של אזרחים. יש את המק"ס, שהיא "בנק עולמי" במונחים של סחר עם אפגניסטן, סחר עם איראן, עסקאות עם רוסיה, עם צפון קוריאה.

ולכן, אני חושב שאנחנו נמצאים במלחמה גלובלית מאז המתקפה של רוסיה נגד אוקראינה. שלא יהיו טעויות בעניין, זו מלחמה. וכאשר מאות אנשים נחטפים במזרח התיכון ואלפי בני אדם נרצחים בישראל כתוצאה ממתקפת טרור, זו מלחמה מתמשכת שעדיין לא הופסקה. ולכן זה מצב טראגי. ראינו את פריצתן של 2 מלחמות עולם חדשות. ואמריקה ממשיכה לממן את איראן בחוסר זהירות ולהפסיד נשק וכסף, סליחה, לממן את אוקראינה, לא את איראן, לממן את אוקראינה בהיקף של 130 מיליארד דולר. ואיני בטוח שהממשל הזה אכן יעשה משהו מלבד לנסות להציל את כבודו על ידי הפצת שקרים בתקשורת.


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל

כתבות אחרונות