img

img

img

img

img

בארה"ב מודאגים מההשפעה הגוברת של סין על רוב גופי תקשורת

NTD

5 בדצמבר 2023 |

| ארה"ב

avator

הדיונים על האיום המתגבר של המפלגה הקומוניסטית הסינית תופסים מקום מרכזי בוושינגטון בימים אלה.

חברי הקונגרס האמריקני שמעו עדויות חדשות על האינטרסים של ארה"ב שנמצאים תחת מתקפה סינית.

כתב NTD דניאל מונאהן עם הפרטים.

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

יו"ר הוועדה המפקחת לענייני המק"ס, מייק גלאגר, התרה על כך שטיקטוק הפכה למקור הראשי לקבלת ידיעות בקרב הדורות הצעירים יותר וכי השקפותיהם עשויות להיות מושפעות מהמק"ס.

"זה כאילו שהיינו מאפשרים ב-1962, בשיא משבר הטילים בקובה, ל"פרבדה" ולק.ג.ב לרכוש את ה"ניו יורק טיימס", את ה"וושינגטון פוסט", את רשתות ABC ו-NBC וסביר להניח שיש פה המעטה בהערכה של היקף הבעיה".

גלאגר אומר שיש הוכחות חותכות לכך שחברת האם ByteDance מבצעת את הוראות המק"ס. הוא דיבר על האופן שבו המק"ס אילצה את ByteDance לסגור את פלטפורמת החדשות שלה מאחר שהייתה מנוגדת לערכי הליבה הסוציאליסטיים של המק"ס.

"ואז בביקורת עצמית מתרפסת התנצל מייסד ByteDance על כך שלא כיבד את ערכי הליבה הסוציאליסטיים וסטה מהנחיות דעת הקהל ואמר כי לא הבין שערכי הליבה הסוציאליסטיים הם תנאי מוקדם לטכנולוגיה. בעקבות זאת ByteDance הכריזה על אסטרטגיה חדשה שתגייס 4,000 צנזורים נוספים ותשלב את ערכי הליבה הסוציאליסטיים בטכנולוגיה שלה".

חבר הקונגרס סת' מולטון דיבר גם הוא על האיום של המק"ס ברשת.

"היום סין תוקפת את העסקים שלנו, את האזרחים שלנו ואת הילדים שלנו באמצעות האינטרנט מדי יום ביומו".

מיילס יו, לשעבר בכיר במחלקת המדינה, אומר כי למק"ס השפעה רבה על אזרחי סין המתגוררים מחוץ לסין על ידי רכישת כלי תקשורת מרכזיים.

"מאות תחנות טלוויזיה, עיתונים ומגזינים מחוץ לסין נשלטים ע"י סין. כמעט כולם נרכשו על ידי המק"ס. מחקר שנעשה לאחרונה מצביע על כך שהרשת היחידה שאינה נשלטת למעשה על ידי המק"ס היא זו של כלי התקשורת הקשורים לפאלון גונג".

חברת הקונגרס, מישל סטיל, הדגישה את הבעיה של האוניברסיטאות המקבלות כספים מהמק"ס.

"אוניברסיטת קליפורניה בברקלי קיבלה מהמק"ס 220 מיליון דולר ומעולם לא דווחה עליהם".

מיילס יו דיבר גם על מה שהוא רואה כיחסים מושחתים בין אוניברסיטאות יוקרה כמו הרווארד לבין המק"ס.

"הם עשו סקר מטעם ממשלת סין כדי להוכיח ש-93% מהסינים תומכים במק"ס. הם השתמשו במוניטין של הרווארד כדי לתמוך בתעמולה הסינית".

יו אומר שבהרווארד אפילו לא ערכו מחקר משלהם, במקום זאת הם שכרו את שירותה של חברה סינית מבייג'ינג כדי לעשות זאת. יו גם הסביר מה הדבר שהכי מפחיד את המק"ס בארה"ב.

"לא משנה מי המפלגה השלטת, דמוקרטים או רפובליקנים – זו לא המדיניות כשלעצמה. זה עצם קיומה של ארה"ב שעשוי לעורר השראה בקרב העם הסיני. זהו הפחד הכי גדול שלהם".

כמו כן נשמעו עדויות על חדירת המק"ס לתשתיות רגישות.

"בכל הנמלים הם שולטים על המנופים שלנו הם שולטים במערכות מעקב נתונים".

בזמן שחבר הקונגרס גלאגר קורא לממשל ביידן לפתוח בחקירה נגד חברת המל"טים הסינית Autel Robotics. גלאגר אומר שקשריה של חברת Autel עם צבא סין גלויים. חבר הקונגרס אומר שכוחות אכיפת החוק והרשויות המקומיות והפדרליות הרוכשות את המל"טים של Autel ומפעילות אותם, עלולות לחשוף מידע רגיש ברחבי ארה"ב.

ארה"ב | סין |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל