img

img

img

img

img

ארגון הבריאות העולמי — שופר של המשטר הסיני?

NTD

8 בפברואר 2024 |

| ארה"ב

avator

המטרה הרשמית של אמנת המגפות של ארגון הבריאות העולמי (WHO) שהוכרז עליה במארס 2021 היא לחזק את שיתוף הפעולה הבין-לאומי כדי לשפר את המוכנות למגפה האפשרית הבאה. אולם בימים אלה רבים, ובהם גם הסנטור האמריקני הוותיק כריס סמית', טוענים כי לא נעשתה בדיקה מספקת וביקורת רצינית של תנאי ההסכם.

סמית' אף חושש שממשל ביידן לא מתכוון להציג את האמנה לאישורו של הסנאט האמריקני.

רג'י ליטלג'ון מייסדת שותפה של "הקואליציה לריבונות", ארגון הסברה אל-מפלגתי המתמקד בהגנה על הריבונות הלאומית אומרת לנו ש"ה-WHO הוא בעיקרון שופר של המפלגה הקומוניסטית הסינית". איך היא מנמקת את דעתה? פרטים בווידאו.

 
subscribe logo

הרשמה לניוזלטר השבועי

כל מה שחשוב לדעת – במייל אחד.
הישארו מעודכנים עם חדשות שניתן לסמוך עליהן.

*בהרשמה לניוזלטר, את/ה מסכימ/ה ל-מדיניות הפרטיות באתר. 

מטרת ההסכם שהוכרז עליו במארס 2021 היא לחזק שיתוף פעולה בין-לאומי כדי לשפר את המוכנות למגפה האפשרית הבאה, אולם סמית' טוען כי לא נעשתה בדיקה מספקת וביקורת של ההסכם. ההסכם אשר יהיה מחייב משפטית, מבטיח מנגנון מימון בר קיימה שיתבסס על תרומות כספיות שנתיות ל-WHO. סמית' אמר כי לא ברור אם ממשל ביידן מתכוון להציג את האמנה הזו בפני הסנאט כדי לקבל את אישורו.

"אם זה אבולה, איידס, כולירה או קורונה או כל מגפה אחרת שנאלצנו להתמודד איתה, האמריקנים היו נדיבים ביותר והסתמכו על הסוכנויות האמריקניות שמתפקידם היה להיות אחראיות כלפי אזרחי ארה"ב, לתת המלצות ולקבל החלטות ביחס להקצאת מימון, ולא על פקידים של WHO שאיש לא הצביע עבורם".

לצד סמית', היו מספר מומחים נוספים, שכולם פירטו את חששותיהם לגבי הצעת האמנה של ה-WHO. אחד הסעיפים באמנה ידרוש מהמדינות ליישם אמצעים למניעת מגיפות ותוכניות בריאות ציבוריות התואמות תקנות בריאות בין-לאומיות.

"אני טוענת בפניכם כי זה ייעשה באמצעות דרכוני חיסון אף על פי שהם לא יקראו להם דרכוני חיסון, הם יקראו להם תעודות זהות דיגיטליות".

לדברי ה-WHO המטרה של תעודות הזהות האלו הוא לפקח ולראות אם אנשים חולים ואם הם מחוסנים. אולם ליטלג'ון אומרת שההיקף שלהם יכול להיות הרבה יותר נרחב.

"אם בוחנים את אתר האינטרנט של הפורום הכלכלי העולמי ויש שם רשימה של הדברים שתעודת זהות דיגיטלית תשמש להם, כמו לקבל גישה לשירותי בריאות, לנסוע ממקום למקום, להחזיק חשבון בנק, לעשות רכישות באינטרנט, לשלם מיסים או להצביע".

סמית' אומר שההסכם החדש ייתן ל-WHO סמכות חסרת תקדים.

"אם וכאשר תהיה מגפה הם יוכלו לומר למדינה מסוימת אנו דורשים, איננו שואלים – אנו דורשים! איננו מבקשים – אנו דורשים! לפחות 20% מעלות המגפה לא משנה מה אם זה היה על חיסונים שיש לשלם עליהם, אנו אלה השולטים על זה כעת ואנו אלה המפיצים אותם".

חבר הקונגרס דורש ששאלות נוספות יועלו בפני ה-WHO לפני שהאמריקנים יחתמו על הסכם כלשהו עם הארגון הבין-לאומי.מצטרפת אלינו כעת רג'י ליטלג'ון מייסדת שותפה של "הקואליציה לריבונות", ארגון הסברה אל-מפלגתי המתמקד בהגנה על הריבונות הלאומית.

– ידוע לי שנמתחה ביקורת על ה-WHO לגבי שליטה אפשרית של הארגון. חבר הקונגרס מאריו דיאז באלרד, אמר לאחרונה שה-WHO הפך להיות חברת בת של המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס) שזו כמובן דיקטטורה, והוא קורא לארה"ב להפסיק את המימון ל-WHO. האם תוכלי להסביר את הקשר בין ה-WHO למק"ס, ומה ההוכחות לכך?

– ובכן הקשר הוא שנראה שה-WHO הוא בעיקרון שופר של המק"ס. ראינו את זה במגפת הקורונה. ראינו שבזמן הקורונה המק"ס שיקרה. הם אמרו שהנגיף אינו עובר מאדם לאדם וה-WHO חזר על זה. המק"ס אמרה שהקורונה נמצאת בשליטה ושאין צורך להטיל הגבלות כלשהן על טיסות בו בזמן הם הגבילו טיסות ונסיעות לווהאן ומווהאן למקומות אחרים בתוך סין. אבל הם אמרו שאנחנו גזענים אם נגביל טיסות מסין וה-WHO חזר על זה.

כשה-WHO הגיע לסין, המק"ס הגבילה באופן משמעותי את יכולת הארגון לנהל כל סוג של חקירה. וארגון ה-WHO לא התנגד. ואז ה-WHO חזר על תגובת סין למגפה, כלומר סגרים, הטלת חובה לעטות מסיכות, הטלת חובה להתחסן, וכפה את המודל הסיני על העולם.

ארה"ב | סין |


 לעוד תכנים ועדכונים הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו: לחצו כאן

מצאתם טעות? יש לכם שאלה? תגובה? פנו אלינו דרך הטלגרם או דרך המייל